Wpis z mikrobloga

Audi A5 (45 TFSI Quattro, 2021)
Ostatnio widziałem na tagu #audi kilka fot ze spalania w dłuższej trasie zgodnej z przepisami.
U mnie Zielona Góra - Tiers (miejscowość w górach we Włoszech). Przez Niemcy i Austrię. Jechałem pod znaki + maks. 10 km/h.
W komentarzu fota z ekonomicznej krótszej jazdy, między miejscowościami w Dolomitach. To żeglowanie/dryfowanie sporo zaoszczędza. I chyba odłączanie osi (choć nadal nie wiem czy na pewno mam odłączane 4x4, czy stałe ;)).

#niktniepytal #motoryzacja #samochody
Draay - Audi A5 (45 TFSI Quattro, 2021)
Ostatnio widziałem na tagu #audi kilka fot ze...

źródło: IMG_3800

Pobierz
  • 273
  • Odpowiedz
@cwlmod: widzę, że jesteś tak bardzo doświadczonym kierowcom, że aż w internecie po tym co ludzie piszą rozpoznajesz ich umiejętności.

Jakoś Ci ta nadmierna pewność siebie nie pomaga zrozumieć, że Twoje myślenie jest po prostu egoistyczne - ignorujesz dobro wspólne przestrzegania prawa.

Podatków pewnie też unikasz, bo w końcu złodzieje je pobierają. Wpychasz się w kolejki jak możesz, „tylko głupi by nie skorzystał” oraz ludzie dają się okraść a nie kradną?
  • Odpowiedz
Nagle sznur samochodów za mną, a odstępy minimalne :)


@moniek9: No ale wszyscy jadą zgodnie z przepisami, bo dzbany tylko o prędkości myślą, wiec jak jadą na limicie za tobą to już można siedzieć sobie na dupie i wszystko jest ok xD

paretti dokładnie to samo Pisał xd dosłownie slowo w słowo


@jamajskikanion: I w swoim geniuszu twierdzisz, że tamten i reszta mirków tutaj jeździ tak jak perretti i określa
  • Odpowiedz
@Draay spalanie 4.9 przy średniej prędkości 59 i 5.9 przy 88? No moim zdaniem szału niema ogólnie, na benzynę to zapewne spoko, jeszcze jakbyś napisał co to za silnik bo na pewno nie 4.5 litra to byłoby super
  • Odpowiedz
masz literówkę w nicku. e ci zabrakło w wiadomym miejscu.


@kelso123: Ile IQ użyłeś do napisania tego komentarza? 20? xD

widzę, że jesteś tak bardzo doświadczonym kierowcom, że aż w internecie po tym co ludzie piszą rozpoznajesz ich umiejętności.


@quizonmyface: Widocznie przeciętna inteligencja i prosta umiejętność wnioskowania, która pozwala mi ocenić słabego kierowcę po tym jak sam opisał się jako słaby kierowca, to dla ciebie tajemna sztuka? xD

Jakoś Ci
  • Odpowiedz
dobre spalanie. Ja ostatnio wykręciłem rekord, co prawda nie na ekspresówce a na krajówce. Trasa około 70km


@Debowy_Jacek: Zazdro, mój koreański ścigacz nie potrafi zejść ponizej 7.5 przy jeździe 70-90 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@cwlmod: staram sie już tak nie jeździć, bo oboroty silnika na 7 biegu przy 90km/h oscylowały wokół 1,2k/min, co według facebookowych ekspertów jest zabójcze dla silnika i na dłuższą metę to żadna oszczędność. Nie wiem, nie znam się, ale kilka osób juz mi tak pisało, także się dostosowałem.
  • Odpowiedz
@cwlmod: ty się nawet nie kryjesz, że namawiasz do łamania przepisów drogowych. A potem płacz że coraz mocniejsze limity ustawiają.

Powinni wprowadzić ograniczenie do 30 km/h na terenie całego miasta, 80 km/h poza miastem, i 100 km na każdej polskiej autostradzie.

wtedy tacy jak ty, pseudoekspert Hołek, czy morderca Perreti by się nauczyli kultury i szacunku do prawa
  • Odpowiedz
@Debowy_Jacek: Ale te 1.2 to masz przy toczeniu się czy utrzymywaniu prędkości?

Ogólnie to jest prawda i obroty nie powinny spadać poniżej 1500 (no max 1400), ale to nie jest tez tak że jak silnik jest na 1200 to się psuje. Przecież bieg jałowy jest na 750-800 i nic się nie dzieje.

Chodzi o obciążenie i przeciażenie silnika. Jeśli np jedziesz lekko z górki i samym toczeniem utrzymujesz 80km/h (bo powietrze
  • Odpowiedz
@cwlmod: mam nadzieję, że tylko w internecie dyskutujesz jak 15 latek.

Co mają Twoje umiejętności do umiejętności innych na drodze? Przekraczając prędkość, utrudniasz im życie. Zastanawiam się o ile częściej „szybkim ale bezpiecznym” kierowcom wymuszają ludzie pierszeństwo niż przepisowym. Mi jeżdząc przepisowo ( w miarę ( ͡° ͜ʖ ͡°)) przez ostatnie 2 lata / 30 tyś km ani razu nikt nie wymusił. A niektórym to non stop
  • Odpowiedz
lepiej zarabiać trochę więcej i miec mieszkanie we Wrocławiu niż zarabiać mniej i mieszkać gdzieś w powiatowej dziurze ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Bumelante: lepiej pracowac zdalnie dla firmy z Wro/Wawy, a mieszkac w powiatowej dziurze
  • Odpowiedz
Powinni wprowadzić ograniczenie do 30 km/h na terenie całego miasta, 80 km/h poza miastem, i 100 km na każdej polskiej autostradzie.

wtedy tacy jak ty, pseudoekspert Hołek, czy morderca Perreti by się nauczyli kultury i szacunku do prawa


@spere: Tego debilizmu nawet nie mam jak strollować xD
  • Odpowiedz
coś jeszcze mądrego masz do dodania? Jak nie potrafimy się zastosować do prostych zasad i jechać 5 minut dłużej, to potem jesteśmy pod względem bezpieczeństwa na drogach w czarnej dupie, bo polacki gen nie pozwala się zbliżyć do bardziej cywilizowanych krajów


@Norskee: I tam mapa nie ma nic z tym wspólnego. Nic a nic. Najłatwiej powiedzieć, że nie jesteśmy cywilizowani i lubimy #!$%@?ć.
Dzięki takim jak ty będziemy w #!$%@? gównie
ipkis123 - >coś jeszcze mądrego masz do dodania? Jak nie potrafimy się zastosować do ...

źródło: International_E_Road_Network_green

Pobierz
  • Odpowiedz
@cwlmod: Przy utrzymywaniu prędkości takie obroty. Póki co nic nie dudni, na szczęście.
W styczniu kończy mi się gwarancja i będę robił mapę silnika i skrzyni. Co ciekawe, ludzie którzy robili mapę skrzyni mówią, że spadło im spalanie i to nie są pojedyncze komentarze.
  • Odpowiedz
@cwlmod: i po trzecim mandacie za prędkość - odebranie uprawnień na rok

poza tym wkrótce wejdą zakazy wjazdu silnikowych do centrów wszystkich większych miast, i się wam utnie zabawa i zabijanie ludzi
  • Odpowiedz
polaczki na drodze, zaraz obok francuzów, to największe dzikusy na drogach w europie. fakt, nie opinia.

najlepsza zabawa w polsce i we francji to jechać zgodnie z przepisami i patrzeć jak się napicznacze w gruzach gotują jak nie mogą jechać szybciej. plus każde mrugnięcie światła to -5km/h na tempomacie xD
  • Odpowiedz
żadne współczesne audi nie ma stałego napędu 4x4, torsen można było jeszcze w perełkach znaleźć w okolicach 2010 roku.


@MeksykEuropy: XDDDDD

@Draay masz stały napęd 4x4 na torsenie, A4 ma haldexa, A5 ma torsen w quattro, wiem bo też mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz