Wpis z mikrobloga

Co do golenia sie na zero zeby nie podrażnialo skóry? Aktualnie gole sie Gillette mach 3 i prawie za kazdym razem wyskakują mi czerwone i białe krostki na szyi + wrastają mi się włosy. Po goleniu jakis balsam Wars. Zarost bardzo rzadki, ale można powiedzieć ze twardy. Myślałem nad oneblade i maszynką na żyletki. Wiem, że po oneblade nie bedzie podrażnień, bo nie goli na zero, ale właśnie nie wiem czy by mi to pasowalo jak po ogoleniu zostanie te 0,5mm zarostu.
#golenie #maszynkadogolenia
  • 11
  • Odpowiedz
@rvyz: Bierz elektryczną. Trochę dłużej trwa golenie, ale ryj cały. Jak nie będziesz zadowolony z efektu, możesz dokończyć maszynką tradycyjną, w ten sposób się nie potniesz.
  • Odpowiedz
Co do golenia sie na zero zeby nie podrażnialo skóry?


@rvyz: odpowiedź jest prosta - coś co nie podrażnia twojej skóry, a każdy ma inną ;p U każdego inne żyletki, inna piana, inne kosmetyki po goleniu powodują inne skutki, musisz dojść do tego metodą prób i błędów.

Poza tym to nie jest pewne, że to wina maszynki, czy kosmetyków. Może zwyczajnie masz złą technikę i twój sposób golenia drażni skórę, zwykle
  • Odpowiedz
@rvyz: W moim przypadku oneblade się sprawdził, wcześniej goliłem jednorazówkami i też miałem podrażnioną skórę. Nie goli na zero i w dotyku czuć, ale wizualnie jest git.
  • Odpowiedz
@rvyz: Kiedyś oglądałem poradnik jak powinien się golić mężczyzna, z jakimś tam specjalistą z Francji od skóry.
Do zatkanego zlewu nalewasz bardzo gorącą wodę, wrzucasz tam pędzel, maszynkę do golenia, tą gorącą, wręcz parzącą wodą zwilżasz twarz, całość powinna trwać trochę czasu, potem krem, pędzel i golenie z włosem. Tą samą wodą ponownie nawilżasz twarz, krem, pędzel, maszynka i golisz pod włos. Teraz świeżą wodą zmywasz całość z twarzy i tutaj
  • Odpowiedz
Po goleniu jakis balsam Wars.


@rvyz: Żadnych balsamów, kremów. To wszystko zatyka pory. Dobra maszynka, dobra pianka/żel, dobra technika golenia (lepsze kilka mocniejszych pociągnięć niż kilkanaście słabszych).
  • Odpowiedz
@dzieju41: Cała ceremonia trwa minimum pół godziny, jest trochę lepiej, ale i tak łatwo się pociąć. Mi wystarcza elektryczna, a jak potrzebuję na gładko, to najpierw elektryczną, a wykończenie tradycyjną. Szybciej i morda cała.
  • Odpowiedz
@rvyz: Zamiast kupować coś elektrycznego przestań golić się pod włos.
I tak będzie dokładniej niż elektrykiem.
Na początek kup sobie w Rossmanie pędzel syntetyk Isana i krem do golenia Bond albo Nivea.
A jak te białe krostki mają w środku ropę to zamiast balsamu lepiej kupić wodę po goleniu żeby dezynfekować.
  • Odpowiedz
@Ca_millo raczej nie. Każda maszynka, każda żyletka dochodzi do pewnego punktu, z którego więcej nie dogoli i trzeba zmiana kątu jest konieczna.

Dlatego najskuteczniejsze jest golenie na 3 razy: z włosem, w poprzek włosa i pod włos, wtedy golisz zarost maksymalnie, z każdej strony.
  • Odpowiedz