Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś co jest złego w odsprzedaniu państwowych przedsiębiorstw? Dziękuję.


@placebo_: nie wiem nad czym dyskutujecie to jest tak głupie pytanie bo odnosi się do niecałych dwudziestu podmiotów

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Przedsi%C4%99biorstwo_pa%C5%84stwowe
Najpierw trzeba się zapoznać z tym czym są panstwowe przedsiębiorstwa, aby nie zrobić takiego błędu jak ja na początku mylac je ze spółkami skarbu państwa. A to dwie różne rzeczy.
nie można wtedy pchać rodziny na stanowiska :/


@LoginWykopowyPP: można za to robić układy z państwem jak deweloperzy i dostawać dopłaty do biznesu finansowane przez podatników.

Albo jak Żabka gdzie dzięki zmianie prawa to jedyny otwarty w niedzielę sklep.

nie można tworzyć monopolu


XD prywatne biznesy też robią zmowy cenowe, ewentualnie skupują z rynku mniejsze firmy.

i propagandy.


@kureci_paratko: cos jak Netflix?
Pamiętaj że to jest pis, jest duża szansa że mogło się im pomylić.


@K-S-: to była by celowa pomyłka i tak ma chyba być. W wiadomościach juz mowia o spółkach skarbu państwa jako przedsiębiorstwach państwowych. To jest robienie ludziom wody z głowy troche. Ktos z opozycji powinien dokladnie zapytać albo jakies media o definicje pojexia jakim się posługują w pytaniu.
@placebo_: zalezy kto kupi i w jakim % udziale :) moze kupic i zamknac albo zawyzac ceny jeszcze wyzej chociaz nie wiem czy sie da :D z cukrowniami np. Tak bylo.