Wpis z mikrobloga

Poszukuję płyty indukcyjnej do nowej kuchni. To moje pierwsze podejście do indukcji, ale w necie często narzekają na cykliczną pracę płyty na małych mocach 1-5. Płyta kilka sekund grzeje mocno, potem na kilka-kilkanaście się wyłącza i tak w kółko. Poza jednym tematem na elektrodzie nie znalazłem żadnego sensownego omówienia tematu. Na razie wychodzi, ze samsung sobie w miarę radzi z niskimi mocami. Nigdzie nie mogę znaleźć jakiś oficjalnych danych producentów odnośnie cykli pracy. Czy ktoś może przerabiał temat i podzieli się spostrzeżeniami? Jak działają wasze indukcje na niskich mocach?

#agd #gotujzwykopem #indukcja #pytanie #kuchnia
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@wermesz nie powinieneś mieć problemów jak idzie na trój gazowce nawet na pięć palników. Takie problemy są przeważnie jak jest instalacja 230.
Polecam dołożyć do płyty parę złoty, bo te tańsze są czasami naprawdę głośne przez wentylatory
  • Odpowiedz
@mexxl: dźwięk wrzącej wody jest zazwyczaj głośniejszy niż te wentylatory, do tego jeszcze dojdzie szum okapu i nie ma szans ich usłyszeć.

@wermesz mam electroluxa z 2016 roku i radzi sobie z niskimi mocami lepiej niż amica, bosch i samsung.

Słychać cykanie na mocach 1-5 na małych palnikach i 1-3 na dużym. Częstotliwość jest dosyć duża i w miarę równomiernie gdzeje. Żeby zminimalizować efekt używaj garnka z grubszym dnem.

Dobrze reguluje
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.