Wpis z mikrobloga

Brzoskwinie są dobre dla Polaków, bo póki co nie mają owocówki (żyje w cieplejszych klimatach), więc owoce są bez robaków.
Jedynie robi się dwa opryski fungicydem (np. miedzianem) na jesień i na wiosnę, żeby wytępić zarodniki tego grzyba, który robi te zdeformowane czerwone liście (kędzierzawość).
Poza tym pryskamy tylko suplami, azotem, potasem, borem, cynkiem.
Bardzo fajne drzewka i niekłopotliwe jak się wie co się robi. #lifehack
  • 8
  • Odpowiedz
@KingaM: mi co roku zwijają się liście, owoce z czarnymi kropkami... dramat tylko raz były normalne brzoskwinki.
Sam ten miedzian wystatczy na to czy coś jeszcze
  • Odpowiedz
  • 1
@Heniuuu miedzian zadziała by nie występowało skręcenie, ale jeśli już się skręcają to nie pomoże. Wtedy trzeba oberwać chore liście (tak #!$%@? na dużym drzewku) i wtedy pryskać znowu. Ewentualnie czymś silniejszym
  • Odpowiedz
Brzoskwinie są dobre dla Polaków, bo póki co nie mają owocówki (żyje w cieplejszych klimatach), więc owoce są bez robaków.


@KingaM: larwa muchy spada na ziemie w owocu, larwa z niego wyłazi i zakopuje się w ziemii aby przetrwać zimę, na wiosnę wykluwa się mucha i leci do owoca znowu złożyć jaja, z jaja wykluwa się larwa i znowu masz owoc z robakiem - i tak w kółko. Jak zamknąć ten
  • Odpowiedz
@KingaM: właśnie przyszedł mi wczoraj miedzian - ponad rok przeterminowany z nieudolnie przytartą datą ważności. Odesłałem.
Zrobiłem fotkę daty z nr partii i ją powiększyłem. Na końcu był przytarty rok produkcji tak, aby wyglądało, że zamiast zera jest 3, ale przy nr partii miałem cyfry do porównania tej samej wielkości i czcionki i dało radę upewnić się co do fałszerstwa
  • Odpowiedz