Wpis z mikrobloga

@FFFFUUUU czy troll konta sa z Tobą w pokoju?

Co ty za glupoty wypisujesz. Jakie narzedzia rekrutacyjne - mylisz ze 18-latkowie ogladaja defildady? Oni napierdzielaja na ps5 wtedy. To impreza dla emerytów i agitacja przedwyborcza.

Wystawianie wojska na pokazowki zamiast na ich przygotowywanie do walki to rzeczywiscie osłabianie wojska.
  • Odpowiedz
@AgresywnyArbuz: Takie defilady to pokaz siły i robią je wszystkie państwa. Wojska, które tam pojadą nie wpływają na to, ile wojsk stoi przy granicy, bo to nie tak, że gdyby odwołać naglę defiladę, to sprzęt przeznaczony na defiladę nagle byłby oddelegowany na granicę. Po prostu wróciłby do swojej jednostki gdzieś tam.
  • Odpowiedz
@AgresywnyArbuz: Kolejny dla którego człowiek to maszyna na którą nic z zewnątrz nie wpływa i jako taka nie ma potrzeb opartych o psychikę.
Parady wojskowe spełniają wiele funkcji:
- narzędzie rekrutacyjne
- pokazanie, że podatki idą na armię
- rozrywka (to też rola państwa)
- pokazanie i upewnienie obywateli, że państwo w wypadku wojny będzie w stanie walczyć
- a więc pokaz siły dla obywateli państwa i obywateli państw nieprzyjaznych
-
  • Odpowiedz
@zbiku90: A może pomyśl o tym, że na taką defiladę to muszą żołnierze specjalnie ćwiczyć zamiast pozyskiwać umiejętności, które rzeczywiście są im potrzebne? To jest właśnie teatr dla debili jak w Moskwie.
  • Odpowiedz
@AgresywnyArbuz ja tam lubię na sprzęt popatrzeć jak jedzie. Idę z młodym we wtorek.

I tak #!$%@? WSZYSTKO przebazowano na granice. Niech nam rozjebia to w 5 minut #!$%@?. GŁĘBIA STRATEGICZNA mówi ci to coś? Pewnie nie jak jesteś niedouczonym gimbazjuszem zielonko.
  • Odpowiedz
- narzędzie rekrutacyjne


@Dragonan: chciałbym poznać jednego fraje..
yyy.... żołnierza, który widział jak czołg jedzie i uznał, że fajnie będzie jeździć tym czołgiem

Chociaż tak teraz myślę to do wojska nie idą wcale najinteligentniejsi, więc to może mieć sens
  • Odpowiedz
@niochland: W ten sposób myśląc to cały marketing i reklamy nie działają. A jednak wszystkie firmy wydają na te zabiegi miliardy. No ktoś tu się chyba myli i myślę, że to nie będzie jednak biznes.
  • Odpowiedz