Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Po co się psy kastruje? Nie miałem wyboru bo to nie ode mnie zależało więc mam wykastrowanego labradora i co widzę, to że w ogóle nie jest prawie aktywny, ciągle gdzieś leży sobie i spogląda. Przecież od tego jest tresura, a jeśli ma rzucać się na inne psy to właśnie jest od tego tresura a nie kastracja. Chyba że mówimy o jakiejś agresywnej rasie a jest tylko chyba taka jedna, co Seba nie upilnował by psa. Bo innego powodu nie widzę by okaleczać psa.
#pytanie #pieski #psy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
@mirko_anonim: na pewno nie od tego żeby pies był mniej agresywny, bo bardzo często działa to w drugą stronę.

A blabladory to ogólnie są leniwe kluchy.

Ogólnie od kastracji samców się odchodzi bo jest za dużo przeciwwskazań od strony hormonalno g behawioralnej żeby tak o sobie ciachnąć.
Więc zgodnie z obecną wiedzą, kastrację samców robi się tylko przy wskazania h medycznych (np. wnętorstwo)
Anonim (nie OP): Żeby nie było jakiegoś przypadkowego zapłodnienia z losową suczką i kolejnych szczeniaków. Wiele psów się nie zmienia po kastracji. Twój labek może nie dostawał uwagi wcześniej i nauczył się że zabawa nie istnieje. Ponadto dużo labków to lenie.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: