Wpis z mikrobloga

Mam mieszkanie w Krakowie które daje mi 2500 przychodu - 1000 kredyt = 1500zł miesięcznie dochodu.
Kupiłem je w 2017 za 5k/m2 xD aktualna cena za m2 w tym miejscu to okolice 10-13k
W międzyczasie urodzil mi się syn i wyprowadzilem sie do innego miasta. Aktualnie z partnerka i synem mieszkamy na 2 pokojach i szukamy do kupienia w nowym mieście 4 pokojowego mieszkania(musze miec biuro)
Mam 150k wkladu wlasnego, mieszkania szukam z rynku wtornego za 400-480k

I teraz pytanie
1. Lepiej zostawic nieruchomosc w Krakowie zeby mi przynosilo pieniadze z wynajmu ale kupic mieszkanie z rynku wtornego(wielka płyta, 4 pokoje 70-80m w stanie do wprowadzenia czyli takim o za 430-480k) a w perspektywie x lat sprzedać i kupić dom
2. Sprzedac mieszkanie w Krakowie za 450-500k, dolozyc moje 150k i dobrac kredytu zeby kupic wymarzona chate/dom 4-5 pokoi z ogrodem(z wykonczeniem pewnie 700-850k) ale w tej opcji trace dochod z wynajmu w Krakowie

Zarobki mam dobre - ponad 10k do ręki na UOP ale finansowo raczej ja utrzymuje rodzine bo moja partnerka dopiero rozkręca swój biznes.

Co byście zrobili będąc na moim miejscu?
#nieruchomosci #pytanie #inwestycje
  • 11
cena za m2 w tym miejscu to okolice 10-13k

@Boroborro:
Twója przybliżona cena ma rozstrzał 30% i my mamy Ci tu coś rzeczowo doradzić? XD

Rozumiem, że masz do wyboru trzymać mieszkanie i wziąć większy kredyt na kolejne albo sprzedać i kupić kolejne mieszkanie za gotówkę. W takim razie to co powinieneś zrobić to porównać sobie to ile wydasz na odsetki kolejnego kredytu (np. przez 5 lat) do wzrostu/spadku wartości nieruchomości
Sprzedac mieszkanie w Krakowie za 450-500k, dolozyc moje 150k i dobrac kredytu zeby kupic wymarzona chate/dom


@Boroborro: Z wiekiem zmiany idą trudniej. Po co chcesz się męczyć w wielkiej płycie? Powiem tak. Ja bym zostawił mieszkanie i wziął większy kredyt na wymarzony dom. W razie czego mieszkanie sprzedasz i nadpłacisz kredyt. A jeśli wszystko się uda, to będziesz mieć i dom, i mieszkanie dające dochód.