Wpis z mikrobloga

Chorwacja, miasto, tuż przy plaży zestaw 8.5 euro
Polska to mistrzostwa świata w zdzieraniu, pizza u mnie w małym miasteczku gdzieś w dziurze to koszt od 40 zł, browar od 9 i to nie w centrum!
Przykładów wiele.
Burger w centrum Zadaru 8.5 euro czyli tyle ile w mojej większej wsi, cola 1.5 - 2 euro w knajpie, gdzie u mnie 8 zł. Kawa to taniocha 1-1.5 euro u nas walą takie ceny jakby to produkt premium był.
Przypominam, że w Chorwacji wszystko bardzo podrożało w tym roku, euro nie oszczędziło chorwatów!
#chorwacja #ekonomia #polska #inflacja #drozyzna #
bury256 - Chorwacja, miasto, tuż przy plaży zestaw 8.5 euro 
Polska to mistrzostwa św...

źródło: temp_file1981362311380909160

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
@bury256 wiadomo że Chorwacja ładniejsza ale chodziło mi o to że ceny te same. I kupiłbyś przy plaży. W tym roku byłem w Międzyzdrojach i nawet na samym molo byly takie same ceny jak restauracjach 500m od plaży.
Pizza i kebab to akurat żaden wyznacznik cen bo wszędzie to jest najtańsze. Cena tego zestawu dowodzi tylko o strasznej drozyznie jaka panuje w Chorwacji. Nie mówię, że w Polsce tak nie jest...
  • Odpowiedz
Chorwacja, miasto, tuż przy plaży zestaw 8.5 euro


@bury256: mnie ostatnio zdziwiło, że taka Wenecja jest znacznie tańsza, niż Rzym, czy Mediolan i wybór jedzenia do 10 euro jest ogromny, a pizze można znaleźć nawet za 5,50 euro w pizzerii
  • Odpowiedz
@bury256 byłem teraz nad morzem w pl, ceny nie są w cale takie #!$%@?. W jednej pizzerii od 11-16 była promocja 1+1 za margaritte 28cm, 22zl za dwie margaritty. Schabowy wszędzie kosztował 28-32pln, Dorsz w najlepszej smażalni 48pln w zestawie. Tam było taniej niż w moim mieście 100k
  • Odpowiedz
@bury256: piękna picka, nic mnie tak nie #!$%@? w polackich pizzeriach jak w składnikach pizzy jest papryka pepperoni no i zamawiasz licząc właśnie na takie długie dryblasy pysznej słodko-pikantnej pepperoni a Janusz ci kładzie jalapeno i udaje niewiniątko, ha tfu
  • Odpowiedz