Wpis z mikrobloga

Specjalne #rozdajo z okazji Matki Boskiej Zielnej, a skoro tak, to nie możemy nie zacząć od klasyka

https://www.youtube.com/watch?v=nKsyqVvRjpA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do rozdania bardzo znana książka, czyli „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie” (T.Harv Eker). Tego tytułu chyba nie trzeba przedstawiać ;)

Żeby wziąć udział w rozdajo, odpowiedzcie w komentarzu na pytanie: Ile trzeba zarabiać miesięcznie, by żyć godnie? (w Polsce) Odpowiedź uzasadnij.

A skoro zahaczamy już o finansowych guru, to przypominam słowa Warrena Buffeta:

“Pierwsza zasada brzmi: nie trać pieniędzy. Druga: nie zapominaj o zasadzie pierwszej”.

A właśnie stratą pieniędzy byłoby przejście obojętnie obok promocji Banku Millennium, która oferuje 500 zł premii na start. Poważnie i bez haczyków. Analizę akcji znajdziecie w dedykowanym wpisie.

Rozdajo trwa do najbliższej niedzieli. Ogłoszenie zwycięzcy w dniu następnym. Wysyłką kurierem po naszej stronie.
___
Dołącz do grupy na FB
Do obserwowania i czarnolistowania: #kasazpromocji

#rozdajo #jakdorobicrozdaje #pieniadze #promocje #promocja #zarabianie #oszczedzanie #okazja #okazje ##!$%@? #czytajzwykopem #budzetdomowy #finanseosobiste #oszczedzanie #pieniadze #zarobki #wydatki
JakDorobiccom - Specjalne #rozdajo z okazji Matki Boskiej Zielnej, a skoro tak, to ni...

źródło: Blog (16)

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
le trzeba zarabiać miesięcznie, by żyć godnie? (w Polsce) Odpowiedź uzasadnij.


@JakDorobic_com: o wiele więcej niż programista 15k, bo nawet tacy cebulą rozdajo na byle kubki na tym serwisie ( )
  • Odpowiedz
@JakDorobic_com pytanie zbyt ogólne. Bo można to rozważać na różne sposoby, jeden mieszka z rodziną i płaci mało lub wcale za dach nad głową, drugi ma kawalerke czy mieszkanie a trzeci duży dom. Kolejnym kryterium jest to co znaczy godnie żyć dla poszczególnych osób.
W 2020 miałem dość miasta i postanowiłem rzucić wszystko i wyjechać nie w Bieszczady ale w Karkonosze (tak pasta z odśnieżarką tyczy się i mnie). Kupiliśmy dom, kupiliśmy
  • Odpowiedz
Wystarczy 2 tys. o ile ma się rodzinę w partii rządzącej. A jak ktoś jest posłem to już nie musi nic zarabiać. Samochód sejmowy, z samych kilometrówek da się wyciągnąć z 20 tys, diety, podróże służbowe, biuro poselskie z zatrudnioną rodziną.
  • Odpowiedz
Ile trzeba zarabiać miesięcznie, by żyć godnie?


@JakDorobic_com: żeby zaspokoić podstawowe potrzeby i płacić raty dla 1 osoby powinno być powyżej 5 k, do tego około 4 k jako oszczędności/inwestycje, to znaczy dla dorosłej osoby 9 k netto.
W przypadku 4 osobowej rodziny daje to około 18-20 k netto dla 2 pracujących rodziców.
  • Odpowiedz
le trzeba zarabiać miesięcznie, by żyć godnie? (w Polsce) Odpowiedź uzasadnij.


@JakDorobic_com: myślę, że w zależności od wielkości rodziny i rozpasania od 5000 zł do 30 000 zł przy czym 30k jest dobre jak masz 4-7 os rodzinę przy większej... więcej jedzenia, więcej ciuchów, wakacje droższe, dodatkowe zajęcia dla dzieci, samochody, transport, jakieś rozrywki.
  • Odpowiedz