Wpis z mikrobloga

Generalnie na działalności masz troszkę mniejszą zdolność kredytową(KPiR), i dużo mniejszą(Ryczałt), nie powiem Ci o ile bo to są chyba indywidualne mnożniki w każdym banku. W zeszłym tygodniu byłem w banku pytać o k2% na działalność to powiedzieli mi że małe szanse żeby dostać. Ale jak skorzystasz z usług doradcy finansowego, albo masz zajebiście duży dochód to myślę że idzie to załatwić.
@mikorys:
Banki różnie wymagają czas działania JDG, niektóre minimum 2 lata (np ING) inne rok, nie wiem czy jakiś bank akceptuje poniżej roku.
Co do samej zdolności to na ryczałcie leci ona w dół, ale dwa banki (Pekao i Alior) liczą ją najlepiej.
Ja brałem jeszcze przed planami na BK2%, dzięki niemu zdolność chyba idzie trochę do góry bo jednak mniejsze raty są, ale za to ceny mieszkań poszły w górę,
  • 0
@l_Grela_l: No ja mam JDG 1,5 roku planowałbym brać kredki tak w październiku/listopadzie, co do ING to mam u nich konto i akurat tutaj myślę, że nie byłoby problemu, bo widzą jakie mam przychody.
Co do tych dwóch banków to miałeś na myśli Aliori PKO czy Pekao ?

Tak doradcę kredytowego wezmę tak czy siak, nie decydowałbym się na mieszkanie na podstawie wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mikorys: Pekao SA - ten z żubrem
co do ING to nieważne jest że widzą u siebie wpływy a samą biurokrację i sztywne wymogi 2 lat
jak ja brałem to ING miało chyba najlepsze warunki kredytu ale brakowało mi niewiele do granicy dwóch lat i nie chcieli dać mimo że mój doradca gadał z nimi i dodatkowo u ich agenta wnioskował o obniżenie delikatne wymagań, bo zdolność miałem tylko czasu JDG