Wpis z mikrobloga

Nie znam się na #autocad , ale potrzebuję odpowiedzi w związku z wydajnością. Procesor i7 , rtx3060, 16GB (laptop) . Jasne, że zawsze można więcej i szybciej. Ale czy ta konfiguracja to faktycznie taka padaka, że na zakładce model obracanie 3d się zatrzymuje na kilka sekund? Bardziej mnie zastanawia dlaczego system nic nie robi. Praktycznie bez obciążenia. Można odpalać co się chce, a Autocad stoi. Czego moze to być wina? Wersja Autocada 2017. Sterowniki, jakieś ustawienia w Autocadzie?
  • 15
@kidi1: a masz jakiś pomysł z czego może wynikać, że podczas obracania system się "nudzi" a jednocześnie AutoCad wisi? Nie można na nic kliknąć. To jest normalne w AutoCadzie?
@przemd11: @Evert dzięki za odpowiedź. Niestety nie przynosi to dużych zmian - przy włączonym jest trochę lepiej . Najbardziej mnie zastanawia dlaczego w managerze zdań CPU na którym pracuje acad nie widać stałego obciążenia a sam program jest - brak odpowiedzi. GPU też nie ma obciążenia. Wygląda jakby się wieszał dłuższą chwilę i potem działa dalej.
@dasiekTB: mi obciaza cpu przy wlaczaniu 3dorbit mieli a potem działa juz sprawnie. czy jest tak tez na innych plikach 3d, jakieś proste szesciany? muli w widoku wireframe czy w conceptual czy nie ma znaczenia? czy masz w tym pliku jakies atrybuty w blokach moze ukryj warstwe z nimi zanim zaczniesz obracać? sprobuj zazanczyc jakis obiekt zanim obrocisz orbitą, powinno lepiej wtedy działac. wyaudituj i wypurguj plik + ewentualnie exporttoautocad w
@przemd11: muli tylko przy projekcie gdzie jest dużo małych elementów. Proste sześciany bez problemu. Zmiana z 2D wireframe na Wireframe chyba przyniosła zmianę. Znaczenie dłużej wczytuje i zamula przy pierwszej próbie obrotu, ale potem jest sprawniej. Dzięki za pozostałe wskazówki. Możesz powiedzieć jaki masz procesor?