Wpis z mikrobloga

Od roku rozglądam się za nowym laptopem. Za pół roku kończę studia i do tej pory służył mi jedynie w celach edukacyjnych. Myślicie że jak już będę miał ten papier to wróci mi chęć i czas aby pograć w gierki tak z godzine/dwie?
Czy lepiej zainwestować w biznesowy laptop jakiś do 3k zamiast dopłacać do gamingowego kloca który waży dwa razy tyle.
Myślę jeszcze o Macbooku pro. Z tym że jeśli mam możliwość posiadania 2 systemów na jednym lapku, to chęć pogrania w weekendy będzie idealna. Co myślicie? Budżet to 5k
#komputery #laptopy #macbook
  • 14
@jankochanowski: to zależy co i gdzie robisz - jeśli w gre wchodzi praca zdalna z różnych ładnych miejsc to polecam coś lekkiego z wydajną baterią. Jeśli natomiast będziesz klepał wykresy zza biurka to laptop gamingowy wydaje się dobrym rozwiązaniem, przynajmniej się nie będziesz nudził w pracy
@jankochanowski: Aktualnie chyba nic nie dorównuje jakością Lenovo, z wyjątkiem tych najtańszych serii V etc.
Macałem w ostatnich latach sporo laptopów. Zaskakująco negatywnie wyróżnia się Dell, gdzie mało który laptop nie psuje się przed końcem gwarancji, a niektóre przyjeżdżają już uszkodzone jako nowe - mówię tu o seriach biznesowych. Przynajmniej serwis nie robi problemów z gwarancją tylko po prostu naprawiają na drugi dzień. Rekord padł jak zamawiałem 25 sztuk laptopów, z
@jankochanowski: fatalna jakość wykonania, najtańsze PCB, tragiczne matryce, kadłubki od msi/hyperbooka, najwięcej zgłoszeń reklamacyjnych, najgorszy PR na forach tematycznych, jak już to THINKPAD seria X w górę, żadne legiony
@jankochanowski szukasz laptopa do grania? Nie? To zainteresuj się MacBookami, seria Air z procesorem m1 zaczyna się od 4300 złotych. Sam używam bieda wersje 8/256GB, ale polecam gorąco.

Do tego konsola i mówię Ci, to jest życie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Czy lepiej zainwestować w biznesowy laptop jakiś do 3k zamiast dopłacać do gamingowego kloca który waży dwa razy tyle.


@jankochanowski: mi się podobają nowe grafiki zintegrowane i chyba niebawem zmienie swojego gamingowego kloca z RTX 3060 na takiego:
https://www.pepper.pl/promocje/laptop-ideapad-5-pro-16-ryzen-7840hs-816-51ghz-780m-50032-gb-2880x1800-ips-1610-120-hz-75-wh-mozliwe-rtx-30504050-6gb-de-706811

w PL jeszcze nie ma.

A mówię to jako osoba zupełnie nie applowa. Od strony pecetowej ( ͡º ͜ʖ͡º)