Wpis z mikrobloga

Czy według was to jest normalne jak właściciel po 3 lub więcej latach ciągłego wynajmowania mieszkania chce wynająć kolejnym osobom bez żadnego remontu itd? Bo mam sytuacje, że we wrześniu się wyprowadzam i byliśmy umówieni z właścicielem, ze w razie wyprowadzki mam znaleźć kogoś na swoje miejsce, ale no dla mnie to trochę dziwne tak oddawać bezpośrednio mieszkanie po conajmniej 3 latach bez remontów, nie ma tam żadnych zniszczeń itd ale wiadomo, ze sprzęt się zużywa i fajnie byłoby pomalować, sprawdzić czy z rurami itd jest wszystko w porządku, nie wiem co tam można jeszcze takiego sprawdzać i wymieniać.
#mieszkanie #wynajem
  • 21
@turbine ale to nie jest twój problem, bo mieszkanie nie jest twoje. To właściciel decyduje, co robi z mieszkaniem po wyprowadzeniu się obecnego najemcy.

Zresztą, żeby pomalować to można się spiąć, i zrobić to w weekend.
@login_cwiczebny: No niby mam to gdzieś, ale będę musiał załatwić na swoje miejsce kogoś żeby oddał mi kaucje i trochę głupio będzie pokazywać komuś mieszkanie któremu przydałoby się remont. Nie ma w nim żadnych zniszczeń itd, ale 3 lata użytkowania bez remontów jednak robi swoje i jak się ktoś dokładnie przyjrzy to zobaczy te zużycia, przez co będzie mi ciężej znaleźć kogoś.
@turbine: Jak ja się wprawdzalem to osoba która wcześniej tam mieszkała pokazywała mi mieszkanie, podawała szczegóły itd a właściciel tylko przyjechał do mieszkania jak się wprowadziłem żeby podpisać umowę, wiec myśle, ze tego samego oczekuje. Wiadomo, ze jak do wyprowadzki nikogo nie znajdę to zrobię tak jak napisałeś, ale raczej będzie oczekiwał żeby było z nowym najemca tak jak ze mną.
Jak ja się wprawdzalem to osoba która wcześniej tam mieszkała pokazywała mi mieszkanie, podawała szczegóły itd a właściciel tylko przyjechał do mieszkania jak się wprowadziłem żeby podpisać umowę, wiec myśle, ze tego samego oczekuje.


@mateo2111: no i co z tego? możesz zrobić tak jak napisałem. nie jest to twoje mieszkanie żeby je pokazywać, odpowiadać na pytania dot. tego mieszkania, i świecić oczami.

a jak już pokazujesz mieszkanie, to mówisz wprost co
Czy według was to jest normalne jak właściciel po 3 lub więcej latach ciągłego wynajmowania mieszkania chce wynająć kolejnym osobom bez żadnego remontu itd?


@mateo2111: Jeżeli widziały to mieszkanie i zgodziły się takie wynająć to "widziały gały co brały" i nikt im nie będzie robił dobrze na siłę. Jak sam coś naobiecywałeś to świeć oczami teraz.
@turbine: Niby mógłbym tak zrobić, ale nie wiem czy zaraz nie zacznie się kombinowanie żeby mi tylko kaucji nie oddać jeśli nie zrobię 1:1 tak jak zrobił to poprzedni wynajmujący.

@dran2 Jeszcze nikogo nie znalezlem
@mateo2111: sam jestem w takiej sytuacji. Poprzednicy pokazywali mi mieszkanie, (z właścicielem tylko umowa). Na oględzinach z poprzednikami wszystko bylo spoko, a jak sie wprowadziłem to powychodziły "kwiatki", grzyby w kątach mieszkania, przeciekające krany, rury. Jak dałem info właścicielowi to dostałem informacje no że tam tak jest, tylko szkoda tylko że nie powiedział tego przed wprowadzeniem, ale mniejsza z tym.

Wiec wiesz, mozesz pokazac mieszkanie, ale lepiej jak sie wlasciciel tym
Niby mógłbym tak zrobić, ale nie wiem czy zaraz nie zacznie się kombinowanie żeby mi tylko kaucji nie oddać jeśli nie zrobię 1:1 tak jak zrobił to poprzedni wynajmujący.


@mateo2111: najlepiej to bedzię zapytać sie właściciela. powiedz grzecznie ze jak kogos znajdziesz to mu dasz namiary i tyle. umawiacie sie na koniec umowy, uzgadniasz zwrot kaucji i sie rozchodzicie, co zrobi z mieszkaniem to nie twoja sprawa.
@Paletmiszcz: Nie wiem, ale po conajmniej 3 latach może coś zacząć dziać, rury mogą być zerdzewiale, grzyb w niewidocznych miejscach itd a ja nie będę płacił osobom które sie na tym znają żeby posprawdzalli wszystko w mieszkaniu.
@mateo2111: jak uważasz, że coś jest nie tak to to zgłoś właścicielowi i tyle.

Ja co jakiś czas przy okazji kontaktu pytam się lokatorów czy chcą coś zgłosić, jakieś usterki czy rzeczy do odświeżenia.

Z twojego wpisu wynika też, że sam do końca nie masz jakiejś konkretnej i uzasadnionej listy rzeczy, które należy zrobić, a to jednak ty tam mieszkasz.

Z doświadczenia też wiem, że inne rzeczy się widzi jak się
Nie wiem ... coś


@mateo2111: To się dowiedz;) Jak masz dużą fantazję w kombo z brakiem wiedzy to tak jest. Jak sobie kiedyś kupisz swoje, to będziesz co 3 lata wzywał fachowca od każdej instalacji, żeby posprawdzał wszystko? Przyjdzie taki, popatrzy z politowaniem i o ile coś się nie będzie ewidentnie sypać, powie "jeździć, obserwować" i zdrowo skasuje.

NORMALNI ludzie(właściciele i wynajmujący) się dogadują. Przynajmniej ja tak robię. Młodzi mi dzwonią