Wpis z mikrobloga

Hej, jako że mieszkam razem ze swoją różowa na 4. pietrze i nie mamy możliwości zainstalowania klimatyzacji (nie mamy nawet balkonu) to mamy istny piekarnik przez calutki dzień wiec kupiliśmy Gree Shiny GPC10AL klimatyzator stojący. Może wiecie jak najkorzystniej ustawić jego parametry? Uruchomiłem go w trybie oszczędzania energii, ustawiłem 20 stopni i tak sobie śmiga. Ale czy można lepiej? Prawdopodobnie do tych 20 stopni nigdy niedojdzie. Mamy rurę za oknem i okno zabudowane specjalna siateczką wiec jest szczelnie tak w 95%. #klimy #klimatyzacja #goraco #klima
  • 21
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: Cudem jest ze to trochę chłodzi i już chce się żyć w tym mieszkaniu. Każdy stopień mniej jest na wagę złota. Co dokładnie rozumiesz przez zaizolowanie weza? Chodzi przy oknie gdzie wychodzi zeby szczelnosc na pewno zrobic?
  • Odpowiedz
Gree Shiny GPC10AL


@Jajors: jak możesz to go zwróć i kup sobie Eberg QUBO Q40NE 4 kW. Jak zrobisz mu wyrzut i dolot powietrza z zewnątrz, to ma bardzo dużą wydajność. Ze swoim tego nie zrobisz.
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv Wąż ma 20 cm średnicy. W mieszkaniu znajduje się odcinek o długości 1,5 m.
Oblicz mi proszę o ile stopni takie źródło ciepła podniesienie temperaturę w pomieszczeniu 20 m2 i wysokości 2,45m.
Modele z dwoma wężami, to zupełnie inny rodzaj urządzenia.
  • Odpowiedz
Oblicz mi proszę o ile stopni takie źródło ciepła podniesienie temperaturę w pomieszczeniu 20 m2 i wysokości 2,45m.


@epicentrum_chaosu: no, zupelnie bez wplywu taka powierzchnia xD Juz pomijac sprzezenie zwrotne nawet tego 0.01 stopnia xD Policz sobie ile ciepla takie urzadzenie przesuwa i ile nawet nikly procent "stracony" na wezu stanowi.

Modele z dwoma wężami, to zupełnie inny rodzaj urządzenia


@epicentrum_chaosu xD to dokladnie takie samo urzadzenie tylko zamiast brac powietrze
  • Odpowiedz
@Jajors: Jak masz waż za okno i szczelnie okno osłonięte, to zaciągasz powietrze z wentylacyjnych kratek. Jak macie gaz w bloku to już całkiem tragedia, bo wciągasz sobie efekty jego spalania od sąsiadów do siebie. Przy takim klimatyzatorze musisz mieć gdzieś otwarte okno z dopływem powietrza.

PS. Folię odbijającą na okna polecam.
  • Odpowiedz
@Jajors: Mirek sprawdź sobie coś takiego jak folie przeciwsłoneczne na okno. Korpo 3M produkuje takie, które przepuszczają 99% światła widzialnego a zatrzymują jakoś 95% podczerwieni (czyli ciepla). Realnie 2-4 stopnie różnicy w mieszkaniu
  • Odpowiedz
@Jajors: Miałem coś takiego. Generowało podciśnienie w mieszkaniu i normalnie dmuchało mi otworami wentylacyjnymi w oknach. Efekt był taki, ze jak to wyłączyłem, to było tak samo gorąco. Spoko opcją jedynie są takie, które mają dwie rury.
  • Odpowiedz