Wpis z mikrobloga

duża szansa, że zaparkujesz na wałach jagiellońskich przy sądach w weekend za darmo, a jak nie będzie miejsc to nawrotka na rondzie bernardyńskim i parking strzeżony na Jana Kazimierza płatny. To jest praktycznie przy Starym Rynku. Szybki spacer to z rynku na wyspę młyńską - Wenecję. Można zajrzeć na taras widokowy do Młynów Rothera, potem przejść mostkiem w kierunku Opery Nova i nabrzeżem Brdy np na lody do Przystań na lody. Można
  • Odpowiedz
@janusz-lece: IMHO jeśli chodzi o parking to w weekend najlepiej od razu jechać na wielopoziomowy przy Urzędzie Miasta - raz że tam wolne miejsca są niemal gwarantowane, dwa że blisko rynku, trzy że pod dachem w cieniu, cztery to jest to parking strefowy, więc w weekend bezpłatny ;)
(lokalizacja https://goo.gl/maps/5SpjtSMY7Dhk3sSC8 - drugi wjazd licząc od dołu, pierwszy to płatne P&R)

Jeśli chodzi o zwiedzanie, nie wiem ile czasu na to chcecie
  • Odpowiedz
@janusz-lece co warto zobaczyć na szybko i względnie blisko. Jeśli staniesz tam gdzie Mirki polecają to zacząłbym od wyspy mlynskiej i młynów Rothera, potem spacerkiem na start rynek,mostowa do gdańskiej i iść w kierunku placu wolności. Tam kupić lody o smaku Bydgoskim i zjeść je podziwiając fontannę Potop, zrekonstruowana z datków mieszkańców miasta. Naprawdę robi wrażenie, powrót na stary Rynek, na hale targowa coś zjeść. Pełen sił ruszyć w dalsza podróż nad
  • Odpowiedz
@janusz-lece a to jest nowi otwarta miejscówka na mapie miasta, długo się zastanawiali co tam mają zrobić. Osobiście nie byłem jeszcze tam, mieszkam w reichu i do domu wpadam 2,3 razy w roku. Sprawdź sam i daj mi znać. Aha jest też piwo bydgoskie. Tak się nazywa, kiedyś piwem bydgoskim był Kujawiak miał wielki browar w centrum miasta.
Ja pamiętam tylko smak pianki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz