Wpis z mikrobloga

Witam, mam pewien problem. Mam podpięte dwa monitory do grafy 1060 (stara grafa), jeden monitor jest wpięty na wejście dp do grafy drugi monitor jest starszy i jest wpięty do hdmi. Normalnie chodzą ok te monitory ale problem zaczyna się gdy uruchomię grę, np Diablo 4 lub najnowszy Baldur momentalnie robi się czarny ekran na obydwu monitorach, no signal i muszę restartować kompa. Gra jest na jednym monitorze (tym po dp) a na drugim jest np. przeglądarka albo nie ma nic. Czasem jest tak jak uruchomię ponownie to słychać sygnaly dźwiękowe z biosu. Po beepcodach jest to problem grafy lub monitora. Wypiąłem monitor po hdmi, komputer wstaje normalnie. Bez jednego monitora nie zauważyłem aby ten problem występował, gra działa normalnie Najnowsze stery do gpu są, dziennik zdarzeń przejrzany nic niepokojącego poza błędem kernela ale to podejrzewam, że przez czarny ekran jak coś chodzi w tle w trakcie to muzykę słychać normalnie (wtedy gdy są czarne ekrany). Bios upgrade zrobiony już dawno. Podejrzewam, że jest to wina monitora, i że jest wpięty po hdmi do gpu, zamówiłem przejściówkę hdmi na displayport czy to powinno pomóc? Albo może macie jakieś inne sugestie?
#it #komputery #informatyka #sprzetkomputerowy #pytaniedoeksperta
  • 2
Gra jest na jednym monitorze (tym po dp) a na drugim jest np. przeglądarka albo nie ma nic. Czasem jest tak jak uruchomię ponownie to słychać sygnaly dźwiękowe z biosu. Po beepcodach jest to problem grafy lub monitora. Wypiąłem monitor po hdmi, komputer wstaje normalnie. Bez jednego monitora nie zauważyłem aby ten problem występował, gra działa normalnie Najnowsze stery do gpu są, dziennik zdarzeń przejrzany nic niepokojącego poza błędem kernela ale to
@arasxdd usunałęm stery (przez ten specjalistyczny program do usuwania w trybie awaryjnym) i zainstalowałem starsze diablo 4 przez chwilę chodziło na starszych a potem znowu się coś skopało i problem powrócił, byly to stery bodajże z października 2022. Także mogę starsze stery zainstalować ale nie pomaga.