Wpis z mikrobloga

@Zomal:

Podatek cukrowy składa się z dwóch części - stałej i zmiennej. Część stała wynosi 50 gr za każdy litr napoju słodzonego oraz dodatkowo 10 gr za każdy litr napoju z dodatkiem tauryny lub kofeiny. Część zmienna to 5 gr za każdy 1 gram cukru w napoju powyżej 5 gramów na 100 ml napoju. Część stała w wysokości 50 gr/ 1 l dotyczy także napojów słodzonych słodzikami.


Coca-Cola tylko w pierwszym
  • Odpowiedz
mi smakuje ta ich własna cola zero, smak podobny do coli zero oryginalnej, a kosztuje 1,99 za L na promocji. Aż mam ochotę wybrać się do biedry i nakupić zapas


@cutecatboy: to hoop cola. Tez kupuje czasami zgrzewkę. W promocjach sa po niecałe 3 zl
  • Odpowiedz
@Zomal: pamiętam jak kiedyś w Lidlu była promocja i za 2 pękate butelki 2,5 l Pepsi płaciło się 6,66. No ale ten no, mniej się zarabiało i Tusk Niemiec kradł.
Jak ja #!$%@? nienawidzę pisu.
  • Odpowiedz
@SuperGosc11 no ja cię rozumiem, ja po prostu rzadko piję i takie 8l miałbym na długo, a wolałbym po prostu kupić „świeżą” butelkę. Nie zmienia to faktu, że nawet za 24 zł jest to wysoka cena.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
Zarabiam 12k netto na UoP, ale dokonuje wyborów portfelem - nie potrzebuje 4-ch butelek koli, tylko 1 chciałem kupić.
Od roku kupuje Biedronkowa Zerówkę (ograniczam węgle), oryginalna chciałem kupić pod Whisky dla gości. Walić to, będą pić z lodem.
  • Odpowiedz