Wpis z mikrobloga

Ale wy to lewaki to jesteście odklejeni.
A wy prawaki się nie śmiejcie, bo wcale nie jesteście lepsi.
Tylko centrum oparte na logice i kompromisach, a nie dewiacja albo religijne odklejenia.

Z UE nie da się wyjść nie niszcząc gospodarki i ekonomii Polski, więc darcie mordy UE zła nic nie pomoże, trzeba usiąść i pomyśleć jak wyciągnąć najwięcej korzyści z przemian energetycznych, a nie kwiczeć.
Socjal powinien pozwalać jedynie na zaspokojenie podstawowych potrzeb i wegetację i łączyć się z obowiązkiem szukania zatrudnienia, a jakiekolwiek budownictwo czy mieszkania socjalne z marszu zlikwidowane,
Opieka zdrowotna powinna być państwowa.
Podatki powinny być niskie i proste.
Religii nie powinno być w szkole, tak samo jak LGBTQ tęczowych świrów.
Węgiel trzeba zamknąć i zaorać w #!$%@?ć jak najszybciej.
Większość udziałów skarbu państwa w spółkach powinno się sprzedać w #!$%@?.
Prokuraturę i ministerstwo sprawiedliwości rozdzielić.
Śluby dla homo tak, w sprawie aborcji wrócić do kompromisu.
Prawo o ochronie lokatorów zaorać, nie płacisz = wypieprzasz w podskokach, nie ma to że boli.
Studia państwowe zmienić na "częściowo płatne"

#polityka #wybory #bekazlewactwa #bekazprawakow #bekazwszystkiech
  • 30
też miałem takie podejście, a potem przeczytałem o przypadku wiednia i jak oni rozwiązali sprawę mieszkań u siebie. Polecam.


@Kryspin013: A to mnie zaciekawiłeś, Muszę poczytać i zgłębić temat.
@Kryspin013: A to mnie zaciekawiłeś, Muszę poczytać i zgłębić temat.


@mango2018: W dużym skrócie państwo prawie 100 lat temu stało się konkurentem dla wynajmujących. 100 lat później mamy sytuację, że Wiedeń ma jedne z najtańszych mieszkań w stolicach w państach europy, a po za tym praktycznie nie masz dzielnic z podziałem na klasy.

Musisz brać pod uwagę, że mieszkania to zasób oraz, że sytuacja na rynku będzie patologiczna i rynek
@mango2018: Ale ty wiesz, że to "centrum" jest uzależnione od tego jak jest spozycjonowana cała scena polityczna i gdybyś przyłożył do tego co tu proponujesz miarką przytłaczającej większosći społeczeństw europejskich (a przypomnę, że dość mocno weszliśmy kiedyś do pewnej drużyny państw zachodnioeuropejskich, z którymi nawet już fizycznych granic nie mamy i tworzymy z nimi wspólny parlament na wyższym poziomie) to wyszłoby, żeś jest konkretny prawak, od których to prawaków się rzekomo
@Kryspin013:
-o tym Wiedniu to poczytam, bo zaciekawiło mnie to.
-Niskie podatki i państwowa służba zdrowia się nie wykluczają, kwestia zarządzania. Niskie to nie znaczy żadne.
-dlatego napisałem, że "większość" spółek skarbu państwa powinno się sprzedać, ale nie wszystkie.

Ja bym zostawił możliwość wyboru i sumienie ludziom, których problem bezpośrednio dotyczy.


Racja, tu mnie przekonałeś.
-Niskie podatki i państwowa służba zdrowia się nie wykluczają, kwestia zarządzania. Niskie to nie znaczy żadne.


@mango2018: To zapytam wprost. Z czego chcesz obcinać podatki i jak chcesz spiąć budżet? No i czy według ciebie NFZ jest wystarczająco dofinansowany?

-dlatego napisałem, że "większość" spółek skarbu państwa powinno się sprzedać, ale nie wszystkie


Większość to założenie, że >50%. Osobiście nie jestem tego zdania. Możesz wymienić przynajmniej kilkanaście spółek których byś sprzedał skoro
Z czego chcesz obcinać podatki i jak chcesz spiąć budżet?


@Kryspin013:
-TVP i radio do śmietnika

-redukcja wydatków kancelarii prezydenta, kancelarii premiera, wszystkich bzdurnych projektów typu IZERA, pałac Saski, domki drewniane itp, likwidacja ministerstwa sportu, ogromne cięcia w ministerstwie kultury.
Wydatki na administrację rządową ciąłbym tak, jak nigdy jeszcze nikt nie ciął, nawet cholerne ołówki i papier do ksera bym racjonował.
A jak jakikolwiek poseł chciałby urządzać sobie wycieczki "za darmo"
-redukcja wydatków kancelarii prezydenta, kancelarii premiera, wszystkich bzdurnych projektów typu IZERA, pałac Saski, domki drewniane itp, likwidacja ministerstwa sportu, ogromne cięcia w ministerstwie kultury.


@mango2018: to akurat są grosze w porównaniu do PKB państwa.

Wydatki na administrację rządową ciąłbym tak, jak nigdy jeszcze nikt nie ciął, nawet cholerne ołówki i papier do ksera bym racjonował.


Ok zgadzam się, ale wciąż sprawdź sobie ile % wydatku budżetu to administracja, bo trochę korwinizmem
Nie, oni mają znacznie bardziej socjalne zapędy niż ja,


@mango2018: No to mów od razu, że masz jakąś prywatną wendettę na tym punkcie i to będzie ci przeważało nad całą resztą poglądów :P

Chociaż polecałbym się zastanowić, czy aby nie ma spraw, które mają większy wpływ na twój portfel, zwłaszcza że transfery socjalne niekoniecznie zawsze mają negatywny wpływ na gospodarkę.

No i z resztą, kto w tej sprawie miałby być lepszy?
@mango2018:

Socjal powinien pozwalać jedynie na zaspokojenie podstawowych potrzeb i wegetację i łączyć się z obowiązkiem szukania zatrudnienia, a jakiekolwiek budownictwo czy mieszkania socjalne z marszu zlikwidowane,

Opieka zdrowotna powinna być państwowa.

Podatki powinny być niskie i proste.

Większość udziałów skarbu państwa w spółkach powinno się sprzedać w #!$%@?.

w sprawie aborcji wrócić do kompromisu.

Studia państwowe zmienić na "częściowo płatne"


To nie są poglądy centrysty, to jest wybór tego co