Wpis z mikrobloga

Potrzebuje porady – mam standardowe mieszkanie 50m2, standardowe sprzęty typu pralko-suszarka, zmywarka itd. Faktycznie, pralka czy zmywarka chodzi codziennie. Zużycie prądu w mieszkaniu mam bardzo duże, bo w granicach 800 - 900 kWh co 2 miesiące – jakim cudem? Rozmawiałem ze znajomymi, i nikt nie ma nawet połowy mojego zużycia. Co może być powodem? Jak mogę to sprawdzić?

#remontujzwykopem #elektryka #elektronika
  • 38
  • Odpowiedz
@AlKaczone: a ile to wychodzi na złotówki mordo?
ja dzisiaj właśnie dostałęm do zaplaty za dwa miesiące 70zł, 17gr.
metrowo to podobne mamy te lokale, ja mam 53metry, ale nie mam zmywarki, za to u mnie po kilka dni się światła palą, i ja nic nie oszczędzam, bo nie ma po co jak i tak mało płacę
z fartem
  • Odpowiedz
@AlKaczone wciąż, pralkosuszarka pożera olbrzymie ilości energii. Może masz starą lodówkę? One z czasem bardzo dużo energii pobierają (stara czyli powyżej 10 lat). Albo ktoś Ci prąd jakoś kradnie :P W mieszkaniu 65m2 z codziennie chodząca pralką, suszarka, zmywarką, gdzie ja pracuje 100% zdalnie, często dwa laptopy odpalone na raz i rachunki wynosiły 150 miesięcznie
  • Odpowiedz
@AlKaczone: 70m pralka, suszarka, zmywarka, praca zdalna około 340 kWh/ 2 miesiące wzięte z faktury za październik-grudzień, gdzie było więcej suszenia i więcej człowiek siedział w domu
  • Odpowiedz
@AlKaczone: wypnij wszystkie odbiorniki z gniazdek i sprawdź czy licznik nabija zużycie. Jak nabija a ty nie masz różnicówki to możliwe, że masz gdzieś uszkodzony przewód i prą ucieka gdzieś bokiem co generuje ciągły przepływ prądu. Może masz jakieś urządzenia, które "kopią" po dotknięciu (np. pralka), to może być przyczyna takiej upłynności. Pralka nie pracuje, ale licznik nabija zużycie.
  • Odpowiedz
@AlKaczone: ale Ty poważnie mordo teraz mówisz? Bo cięzko jest mi to sobie wyobrazić w ogóle, że nagle byłbym w stanie zużywać 15 razy więcej prądu xD Bym musiał tu chyba jakieś betoniarki sobie wstawić, żeby chodziły 24//7 xD
z fartem
  • Odpowiedz
@AlKaczone: No da. Będziesz znał pobór z każdego dnia. Koniecznie też sprawdź jaką moc pobiera całe mieszkanie w "st-by" czyli w czasie gdy nie ma nikogo w domu nie robi się żadne pranie itp.
  • Odpowiedz
  • 0
@Lonate: sprzęty raczej nowe mam, pralka i zmywarka mają mniej niż rok, i raczej wyższa półka cenowa... inne sprzęty mają max 6 lat – latem suszarki prawnie nie używam :|
  • Odpowiedz
@AlKaczone to spisuj codziennie o tej samej porze licznik, sprawdzaj albo jakis błąd po stronie energetyki (miałam tak raz z woda, że zrobili jakiś zly odczyt i przyszedl rachunek kilka razy większy)
  • Odpowiedz
  • 0
@Strieloka: nie mam pompy, jedynie klima od lipca, ale takie duże zużycie mam już od dawna, jakoś od zeszłego roku chyba – po prostu prąd podrożał i wydawało mi się, że to normalne rachunki, ale popytałem znajomych i jednak nie ( ͡° ʖ̯ ͡°) a te zk i wlz to nie wiem o co chodzi, ale licznik mam na klatce schodowej, w takiej szafce na kluczyk :)
  • Odpowiedz