Wpis z mikrobloga

Mireczki mam xbox series x i problem ponieważ czasami po uruchomieniu konsoli nie łączy się ona z wifi i nie wczytuje płyty z grą (wyskakuje stosowny komunikat, płyta generalnie wygląda ok aczkolwiek nie mam żadnej innej bo czekam na premiere forzy motorsport żeby kupić nówkę) i wymagany jest restart konsoli po którym z reguły wszystko wraca do normy (nie wiem czy wifi z odczytem płyty jest ze sobą powiązane i co jest przyczyną a co skutkiem itp).

Wpadłem na pomysł aby kupić płytę do czyszczenia lasera no i pojawił się drugi problem: na płycie jest jakaś tam muzyka (testowałem w samochodzie i płyta śmiga, muzyka jest odtwarzana) ale mój xbox za żadne skarby nie chce jej odtworzyć. Aplikacje typu audio cd player zwracają komunikat, że nie wykryto żadnej płyty (no audio cd in drive). Testowałem też prawilną płytę audio cd Adelle i jest to samo więc to raczej nie wina płyt.

Pomyślałem, że może napęd w xbox nie łyka zwykłych płyt audio cd więc zakupiłem płytę czyszczącą dedykowaną do blu-ray (marki hama) na której z tego co czytałem też jest jakaś ścieżka audio ale sytuacja wygląda identycznie (nie wykrywa płyty, testowałem też jakiś player stricte blu-ray dostępny w Microsoft store).

W związku z powyższym mam dwa pytania:
1. kojarzycie czy ten problem wifi vs odczyt płyty jest powiązany i ewentualnie w którą stronę (co powoduje co)?
2. Czy działają Wam normlane płyty audio cd na series x i możecie odtwarzać z nich muzykę (ewentualnie jaką apką)?

#xbox #xboxseries #xboxseriesx #konsole
  • 8
@Generyczny_nick:
Te scamowe płyty do czyszczenia laserów to jeszcze istnieją? Myślałem, że wyszły z użytku pod koniec zeszłego wieku, jak do ludzi zaczęło docierać, że #!$%@? delikatnego systemu lasera szczotką to nie jest najlepszy pomysł, a sam laser nie bardzo ma się czym ubrudzić.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.