Wpis z mikrobloga

A tak wgl to czemu zamiast jakichś wydumanych schronów dla domów jednorodzinnych, do 35 m² bez zezwoleń - rządzący nie wprowadzą STRZELNIC PODZIEMNYCH BEZ ZEZWOLEŃ (budowlanych)?

No bo tak:
W PL pomimo zauważalnego rozwoju zainteresowań strzeleckich nadal jest dostrzegalny deficyt miejsc gdzie można byłoby się w tym realizować, byle "górka" popytu powoduje POTĘŻNE tłoki przy stanowiskach strzeleckich

Ze strzelnicami otwartymi i gruntowymi jest ten problem, że są one uporczywe dla sąsiedztwa, narażone na skargi i szereg mniej lub bardziej uzasadnionych obaw o wylatanie pocisków

poza tym strzelnice otwarte mają nałożone ograniczenia dot. ich lokalizacji czy poziomu lustra wody + wymóg odoławiania - czego nie stosuje się wobec strzelnic zabudowanych, z oddzielonym od gruntu kulochwytem

Strzelnice podziemne byłyby obiektami o dość dużych kubaturach i prostych kształtach, które w razie zagrożeń militarnych mogłyby służyć przynajmniej jako przechowalnia + z potencjałem na rozbudowę podziemnych korytarzy dostępowych i pomieszczeń pod schrony obok ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Same +, a rządzący tkwiący mentalnie w centralnym planowaniu tego typu przedsięwzięć mają horyzont zawężony jedynie do jakichś "komórek dla rodzin", które poza piwniczeniem na nic się nie zdadzą ()

(nawet nie ugoszczą lokalnych fanatyków huku i odrzutu, którzy chcą się realizować bez normictwa włażącego na kulochwyty czy szukającego pocisków i łusek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#rozkminy #strzelectwo #strzelnica #budownictwo #wojsko
Pobierz wygolony_libek-97 - A tak wgl to czemu zamiast jakichś wydumanych schronów dla domów ...
źródło: Kearey-Construction-Range-Systems-Design-2-Lane-52-foot-Target-Distance-Home-Range-1
  • 2
@Adolf_HODLer : ja jak zwykle podsuwam pomysł ( ͡~ ͜ʖ ͡°) na miarę swoich czasów. Ale póki co nie mam ani doświadczenia w "lobbingu sejmowym" ani biura "konsultingowego" ani takich pieniędzy i perspektyw na budowanie się

...ale wiem, że jednak w polskich warunkach wielu na to odkłada i wiele się od pokoleń buduje, polscy budowlańcy w kraju i za granicą zapewnili sobie mocną pozycję, i w sumie realizacja