Wpis z mikrobloga

#ufo Ryan Graves, jeden z zeznających przed kongresem USA wczoraj powiedział, iż tu cytat: "Piloci samolotów komercyjnych nagrywali spotkania z UAP. Za ich zgodą, udostępnię nagrania".
https://twitter.com/uncertainvector/status/1692310916153356755

Dziś, Graves na Twitterze(X) dodał post, w którym jest opisana cała historia zajścia, ja ją tutaj skrócę: Podczas jednego z niedawnych lotów, będąc kapitanem A320/321 zaobserwowałem pewne zdarzenie. Po opublikowaniu mojej relacji, inni piloci tego samego przewoźnika skontaktowali się ze mną, dzieląc się podobnymi doświadczeniami oraz nagraniami wideo tych obiektów z poziomu lotu.

W ostatnim tygodniu lipca 2023 roku wystartowałem z Santo Domingo w Dominikanie o 23:05 w kierunku Nowego Jorku na lotnisku JFK. Moją trasą lotu było L453 w przestrzeni powietrznej NY Oceanic, nieobejmującej radaru, położonej setki mil na morzu. Około godziny lotu, zbliżając się do południowej granicy przestrzeni powietrznej NY Oceanic, na wysokości 32 000 stóp, zauważyłem bardzo jasny obiekt, wydający się być w odległości około 80 mil... który następnie zniknął z pola widzenia. Nie pojawił się również na moim systemie ostrzegania przed kolizją TCAS. Kilka minut później zauważyłem dwie okrągłe, kuliste obiekty - jeden z podświetleniem, a drugi bez - poruszające się w formacji tuż nad horyzontem, w odległości szacowanej przeze mnie na 120-200 NM (mil morskich). Obiekty okresowo rozjaśniały się, stając się jasne jak gwiazdy na kilka sekund, by potem na kilka minut zgasnąć, a następnie ponownie się zaświecić. Jasność migotania wahała się od jasnej, po bardzo jasną, aż po zgaszenie. Światło emitowane przez pierwszy z obiektów było białe. Widać wyraźnie drugi obiekt na zdjęciach, podążający za tym z podświetleniem, ale sam nie emitujący światła. Za wyjątkiem momentu 3:10-3:30 w moim nagraniu wideo, można zauważyć, że drugi obiekt także się rozświetla. To zjawisko trwało przez pozostałe 2-2,5 godziny lotu do Nowego Jorku na trasie L453 w przestrzeni powietrznej Oceanic. Po przejrzeniu zdjęć, mam wrażenie, że obiekty mogły być nieco dalej, choć trudno jest ocenić odległość w nocy.

Nagrywałem te zdarzenia wideo przy użyciu nowego telefonu Samsung S23, który posiada najlepszy aparat na rynku wśród telefonów komórkowych. Mam siedmiominutowe nagranie obiektu pojawiającego się i znikającego, podczas gdy rozmawiałem na żywo z innymi samolotami na częstotliwości 123.45 VHF. Można usłyszeć tę rozmowę w nagraniu! Inny samolot, znajdujący się około 400 NM przede mną na wysokości 36 000 stóp, potwierdził, że widzi to samo zjawisko.

Oprócz tego wykonałem około 30 zdjęć tych obiektów w trybie nocnym telefonu, które wyszły bardzo dobrze... na jednym z nich można wyraźnie dostrzec oświetlony i nieoświetlony obiekt jako okrągłe metaliczne kształty. Wszystkie zdjęcia zostały zrobione w trybie długiej ekspozycji, aby uzyskać jak najwięcej światła na matrycy... W zdjęciach długiej ekspozycji gwiazdy ukazują się jako punktowe światła, a UFO jako smugi światła, gdyż się poruszały! To naprawdę niesamowite! Wszystko to działo się przez około 2,5 godziny lotu, kontynuując się aż do momentu zbliżenia się do celu w Nowym Jorku. Tuż przed rozpoczęciem schodzenia obiekty pojawiły się znacznie wyżej na niebie, pod kątem 80-90 stopni nad horyzontem, i znacznie dalej, praktycznie poza atmosferą.

Całość wątku wraz z filmem z zajścia jak i większą ilością zdjęć.
https://twitter.com/uncertainvector/status/1692586130162475209

Prawdopodobnie Graves w najbliższych dniach upubliczni więcej tego typu wydarzeń związanych z obserwacjami UAPów przez pilotów.
Poniżej najlepsze zdjęcie tego obiektu.
#ufonapowaznie #uap #usa #lotnictwo
tomasz-jarmoc - #ufo Ryan Graves, jeden z zeznających przed kongresem USA wczoraj pow...

źródło: F31GyOxXUAAsJXp

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Aguirre_gniew_brzozy: To jest zeznanie pilota, ja je tylko streszczałem. Moim zdaniem to też dziwne, że aż z takiej odległości był cokolwiek w stanie wypatrzeć, bo rzeczywiście przy odpowiedniej przejrzystości da się zobaczyć obiekty oddalone o kilkaset kilometrów, ale nie tak małe.
  • Odpowiedz
@Aguirre_gniew_brzozy: Rzeczywiście, nie przyglądałem się temu zdjęciu wcześniej. Smuga wydaje się co najmniej podejrzana, jakby obiekt wykonał jakiś manewr gwałtownego odlotu pod dziwną trajektorią. Liczę mocno, że Graves będzie wrzucał na swojego Twittera coraz więcej coraz lepszych zdjęć i filmów
  • Odpowiedz