Wpis z mikrobloga

@poradnikspeleologiczny Jeśli ten dekoder nie ma głowicy naziemnej to nie odbierzesz na nim telewizji naziemnej. A na satelicie kanały "podstawowe" typu TVP 1, Polsat, TVN są kodowane, więc bez opłaty dostępu do nich nie będziesz mieć.
@mp107: Miałem błędne założenie, że te darmowe kanały są puszczane z satelity bez opłat nawet po zakończeniu umowy. Opierałem się na tym, że przecież operator nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów z tego, że ja je odbieram. Ale stwierdzili pewnie, że może da się jeszcze więcej zarobić.
@poradnikspeleologiczny Zależnie od wariantu oferty kanały znane z oferty telewizji naziemnej satelitarnie dostępne są od 1 miesiąca do 12 miesięcy po wykupieniu ostatniego płatnego pakietu.

Kodowanie ich wynika z praw licencyjnych - ich sygnał można odebrać na większości powierzchni Europy, a kodowanie ma chronić przed odbiorem ich poza granicami Polski w myśl zapisu regulaminu usługi, że "można z niej korzystać tylko na terenie Polski". Choć w praktyce zadziała to wszędzie tam, gdzie