Wpis z mikrobloga

@cor1sto: kiedyś się bawiłem analogową lustrzanką Canona, taką właśnie chyba z osiemdziesiątych lat, po prostu film, niedokładność analogowego fokusa, jakiś obiektyw który pewnie do dzisiejszych ma się nijak ;)
  • Odpowiedz
Mirki kojarzycie może taki efekt z fotografii z lat 90's, czy to kadry z filmów, mają taki specyficzny wygląd, coś jakby filtr, wiecie o co mi chodzi ? Być może to zjawisko ma jakąś nazwę ? #fotografia #fotografiaanalogowa


@cor1sto: Nie wkleiło ci się zdjęcie efektu o którym mówisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cor1sto: Obiektywy raczej nie mają znaczenia. Kiedyś materiały kolorowe (szczególnie negatywowe) miały wyraźną różnicę jeżeli chodzi o temperaturę barwową i oddanie kolorów. Na przykład kodak był wyraźnie cieplejszy niż inne, fuji miały chłodniejsze kolory, konica lekkie zaniebieszczenie.
Prolemowy był kolor czerwony i każdy materiał oddawał go na swój sposób. Feler ten pozostał nawet w dzisiejszych cyfrach ;)
  • Odpowiedz
@cor1sto: tak jak poprzednik pisał, głównie to kwestia kolorów. Ale też ziarna, jakichś przypadkowych prześwietleń czy abberacji od tanich obiektywów. Chociaż jest też zamglenie, które może pojawić się z czasem i kolory wydaja się bardziej mleczne. No chyba że kiedyś to było światło, a teraz już nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@pendulumtrum: Poszperalem troche i wydaje mi sie, ze jest tak jak mowisz, a do tego fakt, ze te filmy nie byly kompletnie przezroczyste, lecz zoltawe, a przynajmniej te od kodaka i najpewniej przez to wygladaja jakby mialy na sobie jakis filtr ;)
  • Odpowiedz