Wpis z mikrobloga

#medycyna #paralizsenny

Cześć Wykopowicze, chciałbym z wami poruszyć temat paraliżu sennego, zwłaszcza a w sumie tylko z osobami które przez to przeszły.

Nurtuje mnie rzadkość tego "zjawiska" statystycznie osobom które tego doświadczyły w tym mi, wiele lat temu, przytrafia się to tylko raz w życiu i to na przestrzeni lat, są przypadki, ale marginalne że doświadczają tego w seriach, albo kilka razy w życiu, staram się do tego podchodzić w czysto naukowy sposób, że coś tam w mózgu nie gra, od czasu do czasu, jakieś "braki" w połączeniach nerwowych mózg - ciało mięśnie itp.

Natomiast co mnie trapi, zjawisko jako jedno z niewielu można bardzo zbliżyć do zjawiska paranormalnego, w sensie, zawsze przejawia się ten sam motyw "wizyta demona albo zjawy"

Tym bardziej że zjawisko występuje ponoć w różnych kulturach i rejonach świata, zazwyczaj przewija się ten sam motyw, wizyta zjawy" dlaczego to właśnie x zjawa - duch - przychodzi a np nie wielka biedronka czy krowa.... to jest niepokojące... Bo skoro to jakaś patologia, czy dysfunkcja mózgu, to dlaczego zazwyczaj jest to taki sam motyw, a nie jakieś np inne urojenia czy halucynacje czy sny które mózg sobie zazwyczaj "generuje" dlaczego np zawsze jest to duch-cień-demon zjawa, a nie np lodówka, szafa, wiewiórka , albo wycieraczka która chce zabić?
  • 6