Wpis z mikrobloga

Prawię połowa społeczności r/UFOs na Reddit dała się oszukać w tym i ja z nagraniem #mh370 teraz pytanie brzmi kto zrobił te mistyfikację i czemu akurat teraz została ona aż tak rozglosniona. Ktoś bardzo dużo trudu poświęcił by te nagranie było na tyle dobrze wykonane że nawet użył CD-ROM z 1990r....Społeczność Reddita ma zamiar dotrzeć do osób które to zrobiły. Najlepsze,że dokument Netflixa o tym locie też zgrał się z tym nagraniem i spowodował, że wiele osób dało się nabrać, dokument netflixa zawierał informację które pasowały do tej mistyfikacji które uwiarygodnily film.

https://www.reddit.com/r/UFOs/comments/15vizx1/the_plane_video_has_vfx_elements_used_for_the/
#ufo #ufonapowaznie #uap
  • 17
  • Odpowiedz
@Usunelem_Konto: akurat społeczność nie dała się nabrać, sam byłem zdziwiony na jak wysokim poziomie toczy się dyskusja na r/UFOs. A co do tego fejka, to jego twórca musiał być jakimś bogiem który zadał sobie olbrzymi trud żeby wszystko wyglądało legitnie.
  • Odpowiedz
@kocurrek32: Coś jest nie tak. Być może właśnie trwa poważna akcja służb. Bo został obalony jeden film do którego i tak było dużo zastrzeżeń. Pojawia się pytanie co z filmem z satelity. Na Reddit na UFOs to ciągle teraz pojawiają się nowe konta i prostują,że nagłe satelita nor -22 był po drugiej stronie ziemi ale kirwa wcześniej były dowody inne potwierdzające ,że był tam gdzie nagrał właśnie ten samolotu xD

Ponoć
  • Odpowiedz
@Usunelem_Konto: a może to sprytna promocja dokumentu netflixa? :)

A tak poza tym to ja się pogubiłem. Z tego co czytałem, to jest filmik który został wrzucony w 2014 roku, 2 miesiące po zaginięciu samolotu:
http://web.archive.org/web/20140525100932/http://www.youtube.com/watch?v=5Ok1A1fSzxY

A do tego jest ten filmik z drona, tylko kiedy on ujrzał światło dzienne? Dopiero teraz? Czy też w 2014?
Bo ten z drona to faktycznie wali fejkiem nieco mocniej, wszak czemu efekt wybuchu jest
  • Odpowiedz
@Usunelem_Konto: Ja tam w ten filmik nie dowierzam, ale w tym reddicie gość porównał 2 trochę podobne do siebie kleksy (ale nie takie same) i mówi, że to ten sam efekt. Dla mnie dowód byłby jakby ze znalezionego kleksa wyprodukował jakimiś efektami kleksa z filmiku. A tak to jest jakieś zgadywanie znowu
  • Odpowiedz
Ponoć służby zainteresowały się ogólnie nagraniami bo ludzie dzwonili bo boją się teraz latać xD


@Usunelem_Konto: Taaa, akurat. I może jeszcze ludzie latają mniej niż w czasie pandemii? Jakoś w czasie pandemii rządy same wprowadzały lockdowny zalecały ostrożność. A teraz niby ludzie się sami aż tak powstrzymują od latania, bo jakiśtam filmik z ufo? Chłopie, to się kupy nie trzyma
  • Odpowiedz
@nilmerg: a dobra sam sobie odpowiem, ten film z drona to ten sam gość wrzucił na yt miesiąc później, więc raczej wystarczy udowodnić iż jeden jest fejkiem by obydwa uznać za fejk.
  • Odpowiedz
@Usunelem_Konto: czemu ludzie nie mogą przyjąć do wiadomości faktu, że takie rzeczy robią hobbisći dla zabawy, bo lubią? czemu zawsze musi w tym być jakiś ukryty cel, rządowa dezinformacja, chęć destabilizacji i podziału? xD szczególnie, że film pochodzi z 2014 i wtedy się nikt nim nie zainteresował? co w tym dziwnego, że teraz gdy więcej się mówi o temacie UFO wystarczyło go wyciągnąć jeszcze raz na wierzch i zrobić zamieszanie? takie
  • Odpowiedz