Wpis z mikrobloga

#ebook #kindle

Potrzebuje coś do PDFów, już pytałem ostatnio. @Cyfranek przetestował mi Inkbook X i było spoko. Teraz czas na kupno już i dylemat - coś 10,3 czy 13,3. Ma ktoś Booxa Note Air 2 lub Tab X? Różnica cenowa dość znaczna, ale zupełnie nie wiem, czy warto dopłacać wyłącznie dla rozmiaru. Wypok pomusz
  • 2
  • Odpowiedz
@ptr_:
Masz drukarkę? Idealnie jak laser, ale dobra plujka też starczy. Jakość obrazu (tekstu!) na czytnikach jest dosyć zbliżona.

Wydrukuj stronę ze swojego typowego pdf'a w rozmiarach:

10.3" (26 cm przekątna - czyli praktycznie idealnie tyle co A5)
oraz to samo
13.3" (34 cm przekątna - a A4 ma 36 cm, czyli czytnik będzie nieco mniej wyraźny)

Będziesz widział różnicę. Zwykle problemem jest nie to, co czytnik może wyświetlić - a
  • Odpowiedz
@ptr_: Trochę się pobawiłem też Kindle Scribe i działa całkiem sprawnie oraz ma bardzo ładny ekran (300 ppi). Niestety nie ma rozbudowanych narzędzi do dopasowania plików PDF do ekranu jak np. PocketBook. Ale działa sprawnie i dzięki dużemu ekranowi, większość dokumentów jest czytelna. Jedyne narzędzie to obrót o 90 stopni oraz dwukrotne puknięcie w ekran, co jednokolumnowy tekst pozbawia marginesów. Przy wielokolumnowych tekstach może powiększenie nie spełniać swojej roli niestety. Kindle
Cyfranek - @ptr_: Trochę się pobawiłem też Kindle Scribe i działa całkiem sprawnie or...

źródło: Kindle_Scribe

Pobierz
  • Odpowiedz