Wpis z mikrobloga

@Firel Niby tak, ale nie do końca( ͡º ͜ʖ͡º) Po prostu niektóre kierunki mają sporo dróg alternatywnych (np. w stronę wspomnianej zduni bądź Łasku możesz wyskoczyć przez Port, retkinie, Pabianice czy Konstantynów Łódzkib(w zależności od miejsca z którego jedziesz czy korków w danej chwili). A np. z takiej Nowosolnej czy Zgierza zbyt wielu alternatyw nie ma.
@Tulky: Naturalnie, że mieszkanie np na Retkini czy Widzewie. Masz blisko do wszystkich podstawowych usług i rozrywek, choćby dużego sklepu na osiedlu, szkoły podstawowej i średniej, przedszkola itp. Nie musisz mieć samochodu, jeśli masz dzieci to nie musisz wozić ich do szkoły, kolegów, kina itp. Jak najdzie Cię ochota na kabanosy z Lidla czy Biedy to idziesz spacerkiem. Nie musisz robić przy domu, kosić trawy, myć elewacji, robić remontów.
@Tulky: W sumie to tak napisałem, że Widzew czy Retkinia bo lubię po prostu przemyślane przestrzenie PRL-owskich blokowisk i nie jarają mnie grodzone osiedla czy płatne dodatkowo miejsca parkingowe. Aczkolwiek nie wiem co masz na myśli pod pojęciem "śródmieście" bo mnie kojarzy się to tylko pod względem mieszkaniowym z kamienicami i Manhattanem.
@Tulky: Lokalizacja z pewnością premium. Nie wiem jak będzie z przestrzenią wokół, czy będzie przekroczona masa krytyczna polaka klatkowego na metr kwadratowy powierzchni działki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ewentualnie jeśli zależy Ci na bardziej spokojnej okolicy możesz rozważyć za te pieniądze którąś z sypiani Łodzi np Aleksandrów gdzie już jesteś w stanie za te pieniądze kupić mieszkanie w zabudowie segmentowej z kawałkiem własnego trawnika o powierzchni 70-75
@kiszczak:
"Np. z takiej zduni czy tam łasku czasem szybciej dojedziesz do Łodzi niż z innej dzielnicy w obrębie miasta."

Z dzielnicy Lodzi nie musisz do niej dojezdzac, bo juz w niej jestes ( ͡° ͜ʖ ͡°)