Wpis z mikrobloga

Tragedia, że w tym mieście nie idzie nawet kupić normalnej szeregówki.

Na zdjęciu przykład szczytu możliwości projektowania domów-potworków. Cztery domki połączone w środku tarasem/ogródkiem xD ( tak, tam w środku jest jeszcze w środku spacerniak xD)

Wyobrażacie sobie jaki tam musi być świetny widok z salonu na 4 inne domki? Przecież to jedynie można nazwać spacerniakiem.

Obok znajduje się inne osiedle w planach, gdzie domki co prawda już są trochę normalniejsze ale znowu już na samej wizualizacji widać, że to będzie potworek na którym ciężko będzie przejechac między tymi domkami jak nikt nie będzie zastawiał drogi a co dopiero jak ktoś zacznie tam parkować, a wiadomo że ludzie będą tak robić i cięzko będzie przejechać nawet jednym autem.

I co najlepsze taka przyjemność kosztuje prawie milion zł za najmniejsze warianty a inne dużo powyżej miliona i to się jakimś cudem sprzedaje xD

Generalnie jestem kompletnie przybity tym co zrobić dalej, bo z jednej strony chciałbym we Wrocławiu zostać i sprzedać obecnie mieszkanie i kupić coś lepszego a z drugiej strony jak widzę co jest w ofercie to się płakać chce.

Ile trzeba tutaj wydać na jakieś normalne mieszkanie albo dom? 2 miliony? 3 miliony? Przecież to jest jakaś abstrakcja.

Podejrzewam, że w końcu oleję te miasto, pomimo że chciałbym tu zostać, i przeniosę się do mniejszego miasta gdzie za cenę kurnika tutaj kupię sobie coś wypasionego.

#wroclaw #nieruchomosci #patodeweloperka
Pobierz Murasame - Tragedia, że w tym mieście nie idzie nawet kupić normalnej szeregówki.

Na...
źródło: Zrzut ekranu 2023-08-20 223024
  • 53
@vanvolf: jakies zadupie? Tak na szybko patrze, no i tradycyjnie salon z kuchnia 24m2. Garaz? BRAK. TOP KEK. A ludzie i tak kupia, rower mozesz trzymac na niskiej antresoli i znosic 2 pietra w dol ;-) Mam wiecej miejsca w salonie niz cale to pietro, recepta?
Nie kupuj od zlodzieja, to sa chore ceny za marny produkt obrany w papierek "mam dom".
@marsjanin2012: zadupie 12minut od rynku wrocławskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogólnie przed budynkami jest sporo miejsca - ja tam głównie na rowery jeżdże i te budynki wygladają całkiem spoko na tle innych pato deweloperek. Ogólnie zgadzam się ale patrząc na to co obecnie jest na rynku wrocławskim to jest to całkiem niezła oferta
@avatarr: Tylko, że Długołęka zaczęła mieć takie ceny, że zaczyna się zwyczajnie robić za droga jak na to co oferuje.

Lipa na ten moment się trzyma, ale pytanie co będzie za te kilka lat jak tam się wszyscy wprowadzą do tego co jest poplanowane. Tam tramwaju nawet nie ma jak puścić w sensowny sposób nawet za x lat.

Oporów z Awicenny też za jakiś czas będzie masakrą i mogą sprawić, że
@avatarr: nie wiem ale zgaduje ze tez bedzie chora, jakby nie byla ot juz by wszystko bylo sprzedane.
12 minut w niedziele czy cos? Patrze na zdjecie z drona to to jakas izolowana daleka czesc, sklepy, szkoly z buta / rowerem sa czy wjazd autem konieczny? To mozna przezyc ale salonu 24m2 i braku garazu nie. Uwierz mi ze salon wielki jest potrzebny, kuchnia musi byc duza (chyba ze ktos woli
@Darth_Gohan: Awicenny jest bez porównania lepszą lokalizacją od wszystkich innych wymienionych - stacja pkp, autobus, blisko do centrum przez mokronos / krzemieniecką / al. piastów / solskiego
@avatarr: No niby tak tylko są kolejne ALE:
1. Do stacji kolejowej na tą chwilę nawet nie ma chodnika / ścieżki rowerowej
2. Wyjazd z osiedla już teraz w godzinach szczytu to dramat bo zwyczajnie nie ma jak tego obsłużyć.
3. Krzemieniecka już teraz stoi
4. Autobus i tak będzie stał w korku na Al. Piastów / Solskiego / Krzemienieckiej.
5. Nie masz jeszcze żadnej infrastruktury z wyjątkiem jednego sklepu.

Co
@avatarr: Jasne, że każde osiedle ma swoje problemy. Zwyczajnie mam alergię na Awicenny bo już dwóch znajomych chce tam kupować BO PIĘKNIE jest i żadnych argumentów czemu to nie jest dobre rozwiązanie nie przyjmują.

Natomiast jeśli podejmujesz decyzję widząc problemy lokalizacji i naprawdę Cię przekonuje to spoko bierz bo to Twoja decyzja.
@marsjanin2012: racja ale warto tam się przejechać i zobaczyć jak to wyglada, tania Leśnica będzie mieć lepszą komunikację z miastem. Cena OPO wynika z tego, że ziemia tam jest na pewno droga, to fakt, wiec o „złodziejach” tutaj nie ma mowy. Ale z drugiej strony… 2,5mln za bliźniaka, w lokalizacji gdzie masz dużo kręcenia kołkiem, aby wyjechać. Co kto lubi :)

Byłem tam kilka razy, nikogo tam nie było, wiec może