Wpis z mikrobloga

#wybory #konfederacja
Hej, nadal stoję przed wyborem partii na którą będę głosował i sam program i sylwetki Bosaka i Mentzena mi odpowiadają. O ile ich podejście do zwierząt, wiary i aborcji są dla mnie do przełknięcia (chociaż się z nimi nie zgadzam, ale gospodarka jest dla mnie pierwszorzędną sprawą), o tyle oskarżenia o ruską agenturę już nie. Nie wyobrażam sobie, by mój głos poszedł na partię, która posiada jakiekolwiek wpływy rosyjskie. Wiem, że wykop to bastion Konfy, ale też ich przeciwników, dlatego z chęcią wysłucham argumentów w tym temacie. Czy Konfa ma realne powiązania z Rosją czy jest to tylko gra wyborcza opozycji i mediów? #polityka
  • 18
@dreszczykemocji: Każda partia w tym kraju w której są politycy z rozdania z 89' ma powiązania z rosją bo chyba nikt myślący chodź trochę realnie niema wątpliwości że komuchy zostawiły by u władzy kogoś kto by zagrażał ich interesą.
@SuperZenek: To jest oczywiste - SLD, PiS i PO powstały z pieniędzy służb, ale Konfederacja nie powstała w rzucie z roku 89. Partia złożona w dużej mierze z młodych ludzi w wolnej Polsce ma szansę na powstanie już bez wpływów rosyjskich, stąd moje pytanie.
@dreszczykemocji: Nikt CI nie da dowodow na powiazania. To jest polityka. Musisz sam pomyslec. Korwin jes w tej partii? Jakie ma podejscie do rosji?

Bardziej mnie boli to:

O ile ich podejście do zwierząt, wiary i aborcji są dla mnie do przełknięcia (chociaż się z nimi nie zgadzam, ale gospodarka jest dla mnie pierwszorzędną sprawą)


Dla mnie gospodarka jest najwazniejsza. Dlatego pluje na lewakow i innych ktorzy chca mnie okradac zeby
@dreszczykemocji: To że teraz ich twarzą są młodzi ludzie to nie oznacza że w ich szeregach niema polityków ze starego układu. Sprawdź sobię to i sam oceń. Nie piszę tego by Cię nakłonić do głosowaniach ani odradzić jedynie byś był pewien na kogo głos oddajesz.
@gorzki99: Ciężko się nie zgodzić, może faktycznie zbyt pobłażliwie patrzę na niektóre z tych rzeczy. Wybór nie jest prosty - pozostaje mało znacząca TD, która też opowiada się za upraszczaniem podatków i pójście trochę w stronę wolności rynkowej, ale jest jakby bez wyrazu lub KO, która jako jedyna ma siłę, ale zaczęła grać w to, co PiS i próbuje kupować wyborców moimi pieniędzmi, na co nie mogę już patrzeć.
@dreszczykemocji: ogólnie jeżeli szukać jakichś potencjalnych powiązań konfederacji z Rosją to taki Jacek Wilk w 2018 pojechał na krym z gościem podejrzanym o szpiegostwo, a Braun robił sobie fotki w Moskwie z gościem wydalonym z Polski. Korwin często leci przekazem z Russia today i mówi bardzo wygodnym przekazem dla Putina, ale to zwykły rusofil, a nie jakiś agent czy coś. Cała partia Brauna leci praktycznie cały czas prorosyjskim przekazem i opiera
@dreszczykemocji: Ja Ci nie powiemna kogo masz glosowac - to indywidualny wybor. Moge Ci jednak powiedziec jak ja podchodze do obecnych wyborow.

Do lewicy nie mam nic - nawet szacunku. Po prostu nie lubie jak ktos na mnie pasozytuje
PSL to choragiewka - byli w koalicji zarowna z lewica jak i prawica jak i centrum. Nie moja bajka.
KO (dawiej PO) po tym co osatnio odwala (idzie w socjal) duzo stracila
Jasne, nie oczekuję, że ktoś mi powie na kogo głosować. Robię research, by zagłosować świadomie i z przekonaniem, bo po tym, co robi PiS, mam wrażenie, że to najważniejsze wybory po 89. Co do ugrupowań to widzę to dokładnie tak jak Ty.


@dreszczykemocji: No to przykro mi ze CIe zasmuce. W tych wyborach niestety alenie chodzi o glosowanie zgodnie z przekonaniem. Niestety.
W tych wyborach kazdy musi sobie odpowiedziec na jedno
@gorzki99: Opozycja dobrze wie, że jeśli nie będą mieli swojej tożsamości to zostaną wchłonięci przez PO tak jak było na przykład z Nowoczesną, stąd brak wspólnej listy. Poza tym skoro Hołownia całą swoją "karierę" zbudował na chęci odepchnięcia dwójki najsilniejszych od władzy to miał raczej więcej do stracenia, niż zyskania bratając się z PO. Myślę, że tu chodziło o czystą kalkulację. Co nie wyklucza oczywiście koalicji już po samych wyborach. W
@dreszczykemocji: kilka kwestii nad którymi warto się zastanowić:
- wprowadzenie podatku od zbiórek - po głosowaniach konfederacja opublikowała na swoich socialach informacje o tym, że byli jedyną partią głosującą przeciw. Niestety dla nich, bardzo łatwo sprawdzić kto jak głosował. Okazało się, że ostatecznie poparli wprowadzenie nowego podatku, a zagłosowali przeciw poprawkom. Mentzen stwierdził, że to była pomyłka z ich strony. I wszystko fajnie, gdyby nie fakt, że Bosak popierał na socialach
: Opozycja dobrze wie, że jeśli nie będą mieli swojej tożsamości to zostaną wchłonięci przez PO tak jak było na przykład z Nowoczesną, stąd brak wspólnej listy.


@dreszczykemocji: Imho to nie tak. Serio porownujesz taki PSL czy lewice (kiedys SLD) do #!$%@? typu nowoczesna? Te partie sa lata "na rynku" i maja swoj elektorat. Zeby zjadly w polityce. Nie porownuj do takiego smiesznego tworu jak nowoczesna.

Gdyby byla wspolna lista i
@SuperZenek: To jest oczywiste - SLD, PiS i PO powstały z pieniędzy służb, ale Konfederacja nie powstała w rzucie z roku 89. Partia złożona w dużej mierze z młodych ludzi w wolnej Polsce ma szansę na powstanie już bez wpływów rosyjskich, stąd moje pytanie.


@dreszczykemocji: ale ty jesteś naiwny xD