Wpis z mikrobloga

Firma, w której pracuję ewoluowała na przestrzeni lat, rosła z takiego typowego januszexu do rozmiarów korpo, ale jednak niektóre elementy januszexu dalej są tutaj silne. Dlaczego o tym piszę?

Pracuję jako młodszy inżynier w dziale technicznym i zadzwoniła do mnie w zeszłym miesiącu kierowniczka równoległego działu, że bardzo chętnie widziałaby mnie u siebie w dziale i co ja na to. Odpowiedziałem, że możemy oczywiście możemy pogadać, a że moja pensja zaczynała mnie pomału boleć to tym bardziej nie miałem nic przeciwko. Na rozmowie chcieli dać mi awans na "regulara" i parę dodatkowych benefitów.

Dzisiaj dostałem od kadrowej ofertę nie do odrzucenia w postaci zmiany działu za to samo siano, znowu jako "młodszy" i do tego na umowę na okres 6 miesięcy, gdzie obecnie pracuję już na umowie na czas nieokreślony i do tego musiałbym się na nowo wdrażać w nowe tematy. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#pracbaza #korposwiat #januszebiznesu #januszex
  • 28
  • Odpowiedz
via Android
  • 39
@Ytaremtujest powiedziałem, że jak chcą mi dać znowu młodszego to +20% do podstawy, albo w ogóle nie mamy o czym gadać i tyle. No sorry, jak ktoś do mnie dzwoni i prosi o aplikowanie, a potem wali taką "propozycją" to jest niepoważny.
  • Odpowiedz
via Android
  • 402
@wicherq o byłbym zapomniał... Kierowniczka, która do mnie dzwoniła i zachęcała do zmiany działu jest teraz na urlopie. Ta intratna propozycja przyszła prosto od pani z zarządu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Klim4s: mnie już nic nie zdziwi, raz brałem udział w rekrutacji gdzie widełki zaczynały się od 8k, przeszedłem wszystkie etapy, zachwyceni mną, wręcz nalegali żeby skrócić okres wypowiedzenia. Po czym proponują mi 7k. Wyśmiałem chłopa, bo to po prostu niepoważne jest...
  • Odpowiedz
przy zmianie stanowiska mogą. Miałbym zupełnie inne obowiązki.


@Klim4s: ale to nie jest tak, że w razie czego po 6msc Cie zwalniają. Okres próbny dotyczy nowego stanowiska o zupełnie innych kompetencjach. Jest on zarówno dla pracodawcy jak i pracownika. Jak uznasz, że nie czujesz się dobrze na nowym stanowisku to wracasz na poprzednie.
No chyba, że coś się pozmieniało i jestem w tyle xD
  • Odpowiedz
@Klim4s: Miałem to samo w duzym Banku XD Propozycja przeniesienia do innego działu, na dużo bardziej „prestiżowe” stanowisko, ale bez podniesienia pensji (a nawet można powiedzieć ze z obniżeniem, bo na obecnym stanowisku miałem pewne podwyżki co kwartal za staż), z nizszymi premiami i z praca stacjonarną.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@UniversalHater pisałem wyżej, że odpowiedziałem, że oczekuję podwyżki i bez tego nie będę zmieniał działu. Czekam na ich ruch.

@Daqnny ja #!$%@? XDD człowiek myśli, że pracuje w poważnej firmie z możliwością rozwoju, a jedyna szansa jaką otrzymuje to szansa na #!$%@? XD taka firma przynajmniej dobrze w CV wygląda ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Klim4s: z tego co kojarzę to wypowiedzenie zmieniające nie może być zastosowane w takim wypadku, w szczególności jeśli z umowy na czas nieokreślony przechodzisz na sześciomiesięczna. Tutaj zakres nowych obowiązków wiele nie zmienia. Do tego jeśli na poprzednim stanowisku miałeś określone premie, a na nowym ich nie masz to pracodawca też może oberwać.
  • Odpowiedz
@Klim4s: Januszeks przejęty przez korpo albo taki który wyewoluował w korpo to praktycznie taki sam rak jak zwykły Januszeks. W zasadzie łączy on wady korpo i Januszeksu - może nadal są znajomości, układy, układziki, ale za to masz jasną drogę eskalacji biegnącą przez samych kumpli od wódki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pracowałem w czymś takim, ale w dziale, który podlegał bezpośrednio pod centralę, co skutkowało niesamowitym bólem
  • Odpowiedz
od paru lat kapitał w 100% zachodni, ale zarządzanie dalej po januszowemu


@Klim4s: jezeli zachodni inwestor powierza oddział polskiemu zarzadowi bez "komisarza" z centrali to spodziewaj się podwojonego januszexu, żeby wykręcić wynik lub zdolowac "koszty pracownicze" nikt tak nie zgnoi Polaka jak inny Polak ;)
  • Odpowiedz