Wpis z mikrobloga

Siemka!
Już trochę jestem na rynko kryptowalut, ale popełniam błąd o którym słyszałem już wiele razy, że nie trzyma się krypto na giełdzie. Teraz docierają do mnie sygnały, że giełda binance zaczyna mieć problemy i boję się o moje aktywa. Zrobiłem już research i dowiedziałem się, że najbezpieczniejszy z portfeli jest portfel fizyczny. Jednakże obecnie przez 2 najbliższe miesiące nie mogę go zakupić bo jestem na statku.

Zostają mi tylko w takim wypadku portfele mobilne. Założyłem obecnie konto w Trust Wallet. Dowiedziałem się jednak, że binance jest jego właścicielem. Zakładając czarny scenariusz w którym giełda binance upadnie czy trzymając pieniądze na portfelu Trust Wallet jest ryzyko, że stracę pieniądze?
Z racji, że nigdy z tego nie korzystałem i zawsze trzymałem krypto na giełdzie to czy jest coś co warto wiedzieć w kwestii bezpieczeństwa dotyczącego przelewania/trzymania tam pieniędzy?

Może polecacie jakiś inny portfel, który można ściągnąć na smartphone? @plaisant

#kryptowaluty #bitcoin #etherum #binance
PerWito - Siemka!
Już trochę jestem na rynko kryptowalut, ale popełniam błąd o którym...

źródło: Screenshot_20230823_201423_Binance

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@PerWito: trust wallet to zamknięty portfel binance. Wy sobie wzajemnie zawsze doradzacie największe gówna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla BTC załóż sobie Blockstream Green. Shity i tak będą nic nie warte. Sprzedaj to gówno.
  • Odpowiedz
czy trzymając pieniądze na portfelu Trust Wallet jest ryzyko, że stracę pieniądze?


@PerWito: raczej nie wezmą sobie tych środków nawet jak upadną.

Ale są otwartoźródłowe, zaufane portfele, ja polecam np. unstoppable

Ale portfel na telefonie to nie jest jedyna opcja, inna to cold wallet / paper wallet, dosłownie na papierze przechowujesz bitki :) tylko też ważne by nie generować online, a najlepiej generować garścią kości do gry https://vault12.com/securemycrypto/cryptocurrency-security-how-to/seed-phrase-dice/
  • Odpowiedz
Jakie to ma znaczenie dla bezpieczeństwa?


@PerWito: To tak jakbyś dostał magiczne pudełko i ono było bezpieczne.

Jak coś jest bezpieczne to udowadniasz to. Jak ukrywasz bezpieczeństwo to zapewne masz się czego obawiać
  • Odpowiedz
  • 0
@janjanuszziom: Jaki portfel ty używasz albo polecasz na androida na odnosze wrażenie, że jesteś ogarnięty w temacie. Napisałeś dla BTC. Polecasz jakiś portfel, który będzie miał BTC i etherum jednocześnie?
  • Odpowiedz
@PerWito:
Kup trezora i będziesz miał święty spokój.

Żaden internetowy hot wallet nie jest bezpieczny.... Ostatnio skradziono środki z atomic wallet, ludzie potracili miliony... Nikt nie odzyska nawet centa...
Do czasu zakupu portfela sprzętowego możesz trzymać na binance...

Jeśli ktoś skradnie tobie środki z hot wallet masz zero szans na odzyskanie środków, jeśli ktoś skradnie tobie środki z binance masz duże szanse na odzyskanie pieniędzy... oczywiście jeśli giełda padnie to tracisz
  • Odpowiedz
  • 0
@radzia666: Dziękuję za rzeczowy komentarz. Po tym co przeczytałem na pewno sobie kupię tego trezora one na allegro po powrocie że statku. A do tego czasu będę dalej trzymał pieniądze na binance w takim wypadku. Dzięki za rozjaśnienie sprawy.
  • Odpowiedz
@PerWito:
Tylko doprecyzuje

Żadna giełda i hot wallet nie jest w100% bezpieczny...

ale duża giełda w razie włamu i kradzieży środków z dużym prawdopodobieństwem zwróci środki, binance już zwracało środki z tego tytułu.
Twórcy hot walletu w razie włamu wypną d...e i radź sobie sam, tutaj idealnym przykładem jest atomic wallet i jak zostali potraktowani użytkownicy którzy stracili oszczędności życia...

Jedyna bezpieczna opcja to portfel sprzętowy.
  • Odpowiedz
@PerWito: Bardziej realnie patrząc - jeżeli cokolwiek stanie się w tym momencie z binance ( atak hakerski, upadek ) to cena wszystkich krypto tak mocno pójdzie w dół że lepiej wgle nie zakładać tego scenariusza.
  • Odpowiedz
Innymi słowy, zostaw to na binance możesz sobie więcej problemów narobić próbować wrzucić to na inny portfel.
  • Odpowiedz