Wpis z mikrobloga

@BitterNightmare ja mam kuchnie z gotowców z ikei łącznie z AGD. Jestem zadowolony. Miałem swoich majstrów do montażu. Jedynie blat mam nie z ikei bo zależało mi żeby wchodził pod okno jak parapet a ikea takich cudów nie ma. Ikea w standardzie ma prowadnice blum, sprawdź czy twoj stolarz nie będzie kazał za to ekstra dopłacić.
  • Odpowiedz
  • 1
jak skrecasz sam i pasuje Ci ich wyglad to ikea jest ok. dopasujesz jak chcesz. jesli wezmiesz montaz ichniejszy to przyjada wschodni i beda robic 2 tygodnie a roznie im to idzie (wg opinii znajomych). stolarz jest ok pod warunkiem ze masz dobra firme z polecnia a nie januszexa co robia "dwa szwagry" bo w lipcu byla promka na elektronarzedzia w lidlu. Porownaj ceny i obczaj jak masz czas. Sprzet w razie
  • Odpowiedz
@not_me dawno nie byłeś w Ikei, wychodzi dużo drożej (oczywiście nie najtańsza wersja kuchni)
@BitterNightmare robiłam wyceny pod koniec tamtego roku. Ikea wychodziła mi ok. 20% drożej niż stolarz xD A od stolarza miałam lepszą jakość w tej cenie (np. fronty z akrylu a nie z lakieru). Mówię o cenie samych mebli, bez blatu.
  • Odpowiedz
@BitterNightmare: Stolarzi na wymiar, też porozmawiaj o drewnie, czasami potrafią fajnie doradzić, dąb albo buk wybieraj, ja mam dębowe już 6 lat i zero problemów, całość kosztowała 7k wtedy.
Unikaj ikei, rozkleja się, miękkie drewno, jakieś sklejki czy coś, to się nie opłaca, chyba, ze masz małą kuchnie i wymiana nie jest problemem.
  • Odpowiedz
@BitterNightmare bier z ikeły i jakiegoś speca do zmontowania tego. U nas w mieszkaniu kuchnia nie miała zbyt prostych kątów w narożnikach a i tak sobie gość poradził (mimo tego że kobita w ikei mówiła ze się nie da). Jak jesteś z poznania lub okolic to mogę podesłać kontakt na priv. Aha, i braliśmy blat nie z ikei tylko z leroya, ale tego już nie polecam. Sama kuchnia ikeowa mega wygodna, a
  • Odpowiedz