Wpis z mikrobloga

Jeśli chodzi o potencjalną, przymusową mobilizację Ukraińców mieszkających w Polsce, to jest to bardzo słabe. I nie wiem jak to ma działać. Co w przypadku, gdy ktoś mieszka i pracuje tutaj z 5, a nawet 10 lat, ułożył sobie jakoś życie i nagle ma iść na front? xD

Dodam tylko, że Ukraina zabrania posiadania 2 obywatelstw, więc trzeba by było się zrzec, także taki przeciętny Saszka się nie zasłoni polskim paszportem, bo go nie ma.

Skutek uboczny może być taki, że najpopularniejszym kierunkiem ich migracji staną się Niemcy i inne kraje sąsiadujące z nami. Jestem raczej przeciwny temu, by hordy Ukraińców przyjeżdżały do Polski i żyły jak u siebie, ale patrzę też na problem demografii oraz podejście Polek do zakładania rodziny, rodzenia dzieci.

Ukrainek i Białorusinek nigdy za mało. Ale jeśli społeczeństwo wystraszy się przyjeżdżania do Polski, to może też to wpłynąć na decyzje kobiet.

Poza tym, Ukraińcy to tania siła robocza, której czasami po prostu brakuje. Z dwojga złego wolę ich, niż tysiące przybyszów z Indii,Nepalu,Bangladeszu,Pakistanu i tak dalej.

#ukraina #wojna #takaprawda #p0lka #seks #niebieskiepaski #bekazpisu #przemyslenia #gownowpis
  • 26
@Kopyto96 Zaraz zaraz zaraz, jak ktoś jest tutaj 5 czy 10 lat to przestaje być Ukraińcem? Przestaje mieć obowiązki wobec kraju i narodu? Co poniektórym to się chyba w głowie poprzestawiało i pozapominali, że obywatelstwo to nie tylko benefity i ulgi, a także obowiązki. Brać ich w okopy, za awanturnikami od razu listy gończe i odstawiać na granice.
@Kopyto96: Ja widzę sprawę jasno. Ukrainiec, który przekroczył prawo w Polsce (ale nie przejście na czerwonym świetle tylko coś poważniejszego za co grozi odsiadka) idzie w kamasze. Inni mogą spać spokojnie.
@Kopyto96: Do woja marsz! Jak ojczyzna wzywa to nie ma przebacz :) Polska powinna ich wydawac bez mrugniecia okiem. Skonczyloby sie beztroskie weekendowe balety, kiedy ich rowiesnicy gina za Ukraine :) Lukę na rynku pracy najlepiej zapelnic Bialorusinami. a Ukrainkom i Bialorusinkom powinno sie wyplacac z 1500 na kazde dziecko, zeby podreperowac demografie. Uwazam tak bo bezpieczenstwo jest wazniejsze od gospodarki. a wydalenie Ukraincow w wieku poborowym wzmocniloby bezpieczenstwo Polski.
Ja widzę sprawę jasno. Ukrainiec, który przekroczył prawo w Polsce (ale nie przejście na czerwonym świetle tylko coś poważniejszego za co grozi odsiadka) idzie w kamasze. Inni mogą spać spokojnie.


@Nano22: "Sasza jednak nie ukradł - Janusz znalazł kopertę z pieniędzmi pod siedzeniem. Szkoda że zginął na froncie na pewno by się ucieszył że szef chce go z powrotem " XD XD
  • 0
@septokonchoplastyka: każdy ma prawo mieć sympatie i antypatie, nie nazywaj kogoś śmieciem, bo nie lubi Ukraińców. Ja tez nie lubię (to taka sama wschodnia mentalność i dzicz co ruski), ale trzeźwo patrzę na ich sytuację.