Wpis z mikrobloga

Nie mogę z tego jakie poyebane czasy nastały(boomer vibe). Kiedyś jak spodobała ci się jakaś dziewczyna to podchodziłeś do niej, zagadywałeś, pytałeś czy jest zainteresowana, czy ma ochotę wyjść gdzieś do kina albo na spacer. Po prostu poznawałeś lepiej drugiego człowieka i na bazie tego czy z tym człowiekiem cię więcej łączy czy dzieli ludzie dobierali się w pary. A teraz? Panie, dej pan spokój... W dobie social-mediów i aplikacji randkowych składasz do laski #!$%@? CV, jakbyś aplikował na jakieś konkretne stanowisko do roboty xD.

#przegryw #redpill #blackpill #zwiazki #randki #tinder #badoo #takaprawda
  • 22
@Sadomason: aplikacje randkowe nie mają tu nic do rzeczy. Dawniej wszyscy byli równo biedni i prowadzili mniej więcej takie samo życie czyli pracowali i tyle. W dzisiejszych czasach wkrada się w społeczeństwo nieoficjalny system klasowy. Kobiety są coraz bardziej wyedukowane, coraz więcej zarabiają często lepiej niż mężczyźni przy czym nadal wybierają facetów którzy muszą być od nich lepsi lepiej zarabiać czy lepiej ogarniać życie. Mamy powiedzmy kobietę która kończy nie wiem
@Sadomason: No ale nigdy nie było tak żeby jakaś Panna znała tylko jednego kawalera który w dodatku był nią zainteresowany. Zawsze ich było co najmniej kilku. A ja tu mówię nawet nie o Pannach z miasta tylko ze wsi. Bo już kiedyś próbowałem do jednej podbijać i niewiele to dało. Zawsze się ktoś lepszy znalazł jak go tylko później Panna poznała.
@zeszyt-w-kratke Te kilkadziesiąt lat temu kobiety też zostawały lekarzami, dyrektorami, robiły karierę naukową i nie miały problemu ze znalezieniem partnera.

Problemem jest to, że teraz kobieta ma setki razy większy wybór, niż przed erą tindera. Wcześniej wystarczyło, że mało pijesz i masz pracę, obecnie musisz wygrać w loterii genetycznej, albo dbać o sylwetkę, zarabiać i mieć milion pasji, by się wyróżnić. Do tego niż demograficzny, popularyzacja fwb/ons i konkurencja z zagraniczny zmniejszają
Te kilkadziesiąt lat temu kobiety też zostawały lekarzami, dyrektorami, robiły karierę naukową i nie miały problemu ze znalezieniem partnera.


@Dlkvv: zgadza się tylko były w dużej mniejszości nadal było więcej facetów bardziej zaradnych niż kobiet ta różnica była dużo dużo większa tak samo różnica zarobków. Teraz z biegiem czasu ta różnica się coraz bardziej zaciera. Nie dość że kobiety zaczynają dorównywać mężczyznom to jeszcze społeczeństwo i państwo również faworyzuje kobiety.