Wpis z mikrobloga

Ile mniej więcej aktualnie kosztuje wykończenie mieszkania 80-90 m2 od stanu deweloperskiego do pełnego wykończenia (włącznie z meblami) w dobrym standardzie, ale też bez jakichś luksusów? Nic nie robione samemu, wszystko zlecane. W internecie widzę duży rozstrzał od 1500 zł/m2 do 4000 zl/m2.
#nieruchomosci
  • 15
  • Odpowiedz
@bart40404: i wciaz dostaniesz ogromny rozstrzal. Wszystko zalezy czy bierzesz kuchnie z bodzio, ikei, czy BRW, lub od stolarza na wymiar. Czy bierzesz zwykly prysznic walk-in, czy bierzesz wanne zabudowana. Czy kupisz kanape w ikei za 1500zl, czy kupisz kanape w Witek Meble za 6000. Nie da sie jednoznacznie wycenic, nie znajac twoich preferencji. Ja bym strzelal obecnie od 2.5 do 3.5k jako standard z meblami za cos co nie jest
  • Odpowiedz
@bart40404: musisz zrobic kosztorys, wybrac cokolwiek to bedziesz wiedzial.
Parkiet chyba dzis sie zaczyna sama deska od 400zl/m2 bez polozenia. Modne sa tez spieki w podobnej cenie.
A mozesz plyta z promocji pojechac i sam wiesz
  • Odpowiedz
@bart40404: Jeżeli rzeczywiście wszystko ma załatwić firma to możesz obczaić lokalne wykończające pod klucz i do ich ceny dodać cenę kuchni i mebli. Strzelam,że wyjdzie Ci około 2500 a realnie wydasz więcej. Zwykle wydaje się więcej.
  • Odpowiedz
@MonsterKill: faktycznie. Kiedys pamietam byl tak od 200, potem podrozal bo byl popyt, potem inflacja i przechodzilem tylko w castoramie to bylo gowno za 300, to myslalem ze od 400

Ale widzialem przed chwila normalnie debowy 150/m2 same deski
  • Odpowiedz
@bart40404: wszystko zależy od standardu. Jak będziesz chciał po kosztach to i pewnie 80k wystarczy z nawiązką. Z drugiej strony jesli zdecydujesz się na np. Meble do kuchni na wymiar w dodatku z bajerami typu gniazdka w blacie, Magic corner, oświetlenie dodatkowe, szuflada w szufladzie (mam coś takiego w dużej szufladzie i trzymam tam same przyprawy). To same meble mogą wyjść nawet 20-30k. Jak dodasz do tego AGD, to może się
  • Odpowiedz
@bart40404: U mnie (wlasnie robie budżet) 65 metrów górna granica to 140tys zł z meblami co daje ok. 2300 zł za metr. Z czego kuchnia 25k i łazienka 25k, podłogi 20k. Myślę że mieszkanie jest wykańczane w naprawdę dobrym standardzie i będzie troche kucia (przenoszenie grzejników, etc.). Mam kolege co robi 6000 z metra 50 metrów :) wiec sky is the limit, ale dolna granica na 2000 jest bezpieczna

Errata: kuchnia
  • Odpowiedz
@bart40404: we wrzesniu/pazdzierniku bede wykanczal mieszkanie 120m, z czego 60m to salon z kuchnia + lazienka + korytarz, a w pokojach poki co tylko panele i malowanie scian, mozesz spytac koncem roku ile wyszlo xD
  • Odpowiedz
@fenbekus: z chęcią udzielę ci odpowiedzi w marcu, gdyż w środę dopiero odbieram mieszkanie xD póki co mogę powiedzieć że ekipa wyceniła się na 65k, a stolarz na jakieś 55k (kuchnia z wyspą, 2 meble w łazience, 2 szafki w przedpokoju i 2 w salonie)
Wykończenie mamy niby zaczynać 30 stycznia
  • Odpowiedz
@fenbekus: mieszkanie, no w pierwszej wersji slyszalem ze pierwsze odbiory maja byc we wrzesniu juz, finalnie byly koncem grudnia pierwsze, a ze moje pietro niskie a ida z gory do dolu to u mnie jeden z najpozniejszych :) na poczatku sie denerwowalem itp, teraz juz #!$%@? jajca i czekam
  • Odpowiedz