Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi projektami Archonu? Na forach piszą że koszta się pokrywają z projektem i są gi wycenyt, inni że trzeba doliczać ok 20% do pokazanych cen, a jeszcze inni że wgl odklejone od rzeczywistości wartości i wychodzi o wieeeele drożej niż na tych projektach. Budował ktoś z was z ich projektów i może się odnieść?

#archon #projektydomow #budujzwykopem #budowadomu
  • 13
  • Odpowiedz
  • 1
@AryanWonderBoi Mają kilka tysięcy projektów i pewnie uaktualnienie cen wszystkich projektów to trochę nierealne. Zależy na jaki trafisz, jak niedawno aktualizowali kosztorys to super, a jak źle trafisz to masz ceny sprzed lat
  • Odpowiedz
@appmstt: 600k za stan deweloperski jako średnie koszta, tak?
Przyjmowałem sobie właśnie że brałem jako zobrazowanie kosztów te średnie koszta, minimalne olewam. Ale właśnie zastanawiam się czy te ~475k to realne koszta do zrobienia za deweloperke. Dochodzą wszelkie koszta wokol jak dokumentacja czy fundamenty (stan 0) które chyba też Archon nie wlicza nigdzie w koszta no nie?
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: My budujemy na podstawie projektu z Archonu. W projekcie nie mieliśmy praktycznie żadnych zmian, wiec mogę powiedzieć jak to miej więcej wyglada. Wg kosztorysu Archonu średnie koszty SSZ to 360 tys. netto. Realnie wydaliśmy jakieś 410 netto. Budujemy w mazowieckim, ale nie okolice Warszawy - trochę robiliśmy sami.
Z doświadczenia napiszę, że jeśli byśmy się chcieli zmieścić w kosztorysie Archonu (ceny średnie netto) to jest to realne, ale musielibyśmy zrezygnować
  • Odpowiedz
@GlosRozsadku2018: czyli w teorii można zaufać jako tako cenom projektów które mają, co najwyżej jakieś +20% przyjąć asekuracyjnie. No ok, dzięki za zobrazowanie. Czy wliczales fundamenty etc do ceny z Archonu, czy też zupełnie oddzielna działka i trzeba jeszcze dorzucić kilkadziesiąt tysięcy za ten stan zerowy?

A mógłbyś jeszcze powiedzieć- jeśli to nie problem oczywiście- czy idziecoe w PC czy może gaz bądź jeszcze coś innego? Trochę mocno skłaniam się osobiście
  • Odpowiedz
Fundamenty są wliczone w kosztorys Archonu i są to standardowe ławy fundamentowe liczone dla dość niekorzystnych warunków gruntowych, ale nie najgorszych. Wszystko zależy od warunków gruntowych na Twojej działce. Najlepiej zrobić badania geotechniczne ok. 1000 zł, iść do projektanta i adaptować projekt (jeśli to będzie opłacalne - niech projektant oceni). Może się okazać, że będzie je można jeszcze „odchudzić” i koszt będzie mniejszy niż w kosztorysie Archonu, ale przy słabych warunkach gruntowych
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: panie ja mam z archonu dom w bergamotkach g2t. Gdybym nie podniósł ściany kolankowej to na górze te pokoje to dla chińczyków są. Patrz np jakie schody są w projekcie u mnie po prawie 19 cm stopień a ja zrobiłem 15 i musiałem że schodami wejść w pokój. Tak samo rzeczy typu wykusze/garaże bez dachu to taki problem jak wuj. Wystarczy 1 x 2 dach betonowy nad wejściem żeby się
  • Odpowiedz
@GlosRozsadku2018: Z tego co gadałem z kumplem z roboty który budował się niedaleko mojej działki to on miał 5 klasę gleby. Także możliwe że i u mnie tak będzie. Ogarniasz może różnice w kosztach (jakiego rzędu są) dla dobrych i ujowych gleb?
No ja właśnie szczerze o butli myślałem, bo PC wychodzi w teorii w #!$%@?ę drożej (z 80-100k zapewne dla domku 100-120m2?). I co lepiej do podłogowki, PC czy właśnie
  • Odpowiedz
@WpisujcieMiasta: Ja to myślę o prostych bryłach, bo po prostu nie stać mnie na zbyt dużo przy moim budżecie. Także obecnie skłaniam się trochę do tego projektu (nizej) cz u tego u góry w wątku.
https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-lipiennikach-3-m89726a711313a
Prostu dwuspadowy dach, bryła też prosta, chciałbym na pewno duże przeszklenie w salonie jak na obu projektach i tyle. Wiele do szczęścia niby mi nie potrzeba (chyba?) Ale i tak czy to ten projekt czy
  • Odpowiedz