Wpis z mikrobloga

Od kiedy odkryłem na Allegro soki tloczone z jabłek i innych owoców nie mogę się nadziwić jak mógł mi smakować te chemiczno-cukrowy ulep zwany colą XD

A taki sok nie dość że jest dobry, to jeszcze ma większość substancji odżywczych surowych owoców.

A teraz, po tych podatkach cukrowych to jeszcze ceną wygrywa, bo da się dostać 20l za 50 zł, czyli po 2,5 zł za litr.

#ciekawostki #pijzwykopem #gotujzwykopem #protip #dieta
KochanekWielkiejNiedzwiedzicy - Od kiedy odkryłem na Allegro soki tloczone z jabłek i...

źródło: Screenshot_2023-08-28-19-45-02-424_pl.allegro-edit

Pobierz
  • 50
gosc nawet nie stal obok nauk medycznych i podaje sie za "doktora" (w domysle lekarza) bo napisal doktorat o miazszu dyni


@Tylko_noc: To zabawne, że chcąc zdyskredytować gościa robiącego filmy o żywności i żywieniu, wrzucasz informację o tym, że ma doktorat z dziedziny żywności i żywienia. A to tylko dlatego, że doktor Ci się z lekarzem kojarzy. xD

A z tą dynią to też chyba specjalnie tak napisane, żeby głupio wyglądało,
owoce też niezdrowe? Przecież soki są wyciskane z owoców, to nie napoje


@siurasek: Zależy ile wypijasz i ile jesz. Czy na raz, czy rozbite w ciągu dnia. Szklankę dziennie czy trzy - i rozcieńczanego czy taki, jaki wyciśnięty. Jedno jabłko 180g to ponad 18g cukrów! To jak 3,5 łyżeczki. Przy czym bardzo dużo to fruktoza która nie jest specjalnie zdrowa. Oczywiście jeżeli masz 20 lat i jesteś zdecydowanie aktywny fizycznie to
jeden sok dziennie?


@siurasek:
Pisząc "jeden sok dziennie" nie wiadomo o jakim konkretnie mówisz, jak pijesz, kim jesteś oraz co jesz poza tym. Inaczej będzie "jeden sok" 100ml rozcieńczany wodą i rozbity na cały dzień przy posiłkach i przy wadze 100kg/wzroście 185cm to mało, jak 2l sok skoncentrowany na raz i jesteś "drobną blondyneczką" 48kg i 157cm wzrostu - to już dużo.

Masz swoją głowę - twoje zdrowie, robisz co chcesz.