Wpis z mikrobloga

Mireczki jak się nauczyć porządnie security? Mam prawie 4 lata expa jako #java dev i ani razu nic nie robiłem z security, a pracowałem w trzech firmach do tej pory (jeden półroczny staż). Miałem dzisiaj rozmowę i na wszystko fajnie odpowiedziałem, a jak zaczęli pytać odnośnie security, sposobów, OAuth 2, spring security, jwt, hashing, decoding itp. to poległem i chyba feedback będzie negatywny. Często macie taski z tego działu? Jaki sens jest poczytać dokumentację, czy obejrzeć tutorial na youtube/udemy, jak i tak nie będę miał z tego tasków i zapomnę wszystko za chwilę.

#programista15k #programista25k #programowanie

Jak u Ciebie ze znajomością security?

  • Dobrze, obcykany 25.8% (25)
  • No tak średnio bym powiedział 42.3% (41)
  • Prawie nic/ w ogóle 32.0% (31)

Oddanych głosów: 97

  • 14
@mirek_dev: no ale jak było to chyba nie klepałeś "bo działa" jak klepacz tylko sobie googlowałeś co co robi i próbowałeś zrozumieć kod? Prawda? Jakieś debugowanie postmanem, curlem, cokowiek?

Jeśli nie to musisz zmienić podejście na ciekawość do kodu. Analizować kod, debugować i doczytywać teorie na temat zastosowanych technologii, żeby rozumieć jak wszystko działa pod spodem. Za takie umiejętności właśnie płaci się najwięcej, bo za parę lat to ty będziesz musiał
@LazyInitializationException: no u mnie jest dokładnie tak jak piszesz, do autoryzacji służy osobny mikroseriws z ukrytą zewnętrznie implementacją, API wołają inne mikroserwisie a on służy za proxy. co nie zmienia faktu że naciskałem na ludzi, żeby zrozumieć co tam się dzieje w mikroserwisie jak wygląda autoryzacja i autentykacja, gdy sam musiałem stworzyć feature i potrzebowałem niektórych informacji o zalogowanym userze
Jeśli nie to musisz zmienić podejście na ciekawość do kodu. Analizować kod, debugować i doczytywać teorie na temat zastosowanych technologii, żeby rozumieć jak wszystko działa pod spodem. Za takie umiejętności właśnie płaci się najwięcej, bo za parę lat to ty będziesz musiał zaproponować jakieś rozwiązania, architekturę itd. Jak nie będziesz doczytywał i uczył się po godzinach to wiecznie będziesz klepaczem i stawki się zatrzymają


@nad__czlowiek: W tym też coś może być,