Wpis z mikrobloga

Bacznie obserwuje sytuację i sporo stacji nie ma już diesela na sprzedaż.

Tak jak pisałem w poprzednim poście, problem się ostro pogłębi w imię wyborów i taniego paliwa dla konsumenta - o ile go wystarczy do końca wyborów xD

O co chodzi?
Na dzień dzisiejszy diesel w hurcie powinien być droższy o jakieś 50gr (nie wiem ile dokładnie, ale co najmniej tyle?). Orlen trzyma resztki starych zapasów w taniej cenie i nie sprzedaje już nikomu, żeby wystarczło do wyborów na ich stacjach. Hurtownie maja odmawiane zamówienia, dodatkowo nie opłaca się kupować paliwa od importerów bo jest o wiele drożej.

Efekt? Braki diesela na stacjach i zamiast lekkiej podwyżki zobaczymy dużo więcej niż +1PLN. Podkreślam, że cała sprawa dotyczy tylko ON, benzyna niezagrożona

Widziałem juz nagonkę, niektórzy leja do cysterny na stacjach żeby szybciej doprowadzić do końca zapasów, to co się dzieje to jest dosłowny cyrk na kółkach...

#spedycja #bekaztransa #transport #paliwo
  • 8
@oskrz: rzeczywiście u mnie w rejonie też zauważyłem, że dostawcy paliw mówią, że brakuje ropy i nie wiedzą jak będą następne dostawy wyglądać, wszyscy przewoźnicy też o tym mówią. Co ciekawe jakoś wszędzie jest cicho o tym....