Wpis z mikrobloga

#medycyna czy leci z nami pilot..
moja matka od kilku lat ma problemy z połykaniem pokarmów krztusi nawet przy najmniejszym kęsie jedzenia podejrzewam i podejrzewałem zawężony przełyk ale lekarze od kilku lat nie potrafią zdiagnozować tej przyczyny mówią że wszystko jest ok albo stwierdzają astmę
nic się nie poprawiło a jak matka nie je to chudnie co prawda ma blond włosy i jak jej coś powiem to albo mnie poprawia i przekręca albo zapomina
miała setki badań pamiętam że najgłupsze z nich miała kilka miesięcy temu
czyli seria badań trwająca ok 2 miesięcy wykazująca czy nie jest alergikiem..śmiechu warte straciła jedynie czas i pieniądze na dojechanie z miejsca na miejsce
Co mam w tej sytuacji robić?
#lekarz #zdrowie
  • 16
@trinty:
Pytanie jakie miała badania. Jesli miała badania obrazowe jak CT, fluoroskopie przełyku albo badanie endoskopowe i nadal nic to naprawdę trudno coś nowego zaproponować. Jeśli rzeczywiście nie ma zakończonej diagnostyki to trzeba poszukać kogoś kto tym pokieruje. Ja bym poprosił/wymusił od rodzinnego skierowanie do gastroenterologa albo udał się prywatnie i położył mamę na oddział. Jak coś to pisz na priv może uda się pomóc.
@trinty: Czy doszło do mechanicznego urazu szyi typu podduszanie, ucisk ? Czy leki które przyjmuje mogą powodować przewężenia, ucisk itp ? Czy leczy się psychiatrycznie ?
@trinty: Jeśli przeszła pełną diagnostykę wykluczającą chorobę nowotworową, urazy mechaniczne, tarczycę itp, może by pogrzebać w psychice ? Reakcja na stres, problemy z nadwagą, bulimie etc. Wizyta u psychiatry nie zaszkodziłaby.
  • 1
@pean: nie wiem czy to od psychiki w sensie krztuszenie się
i nie wymiotuję
Wydaje mi się problem mechaniczny w przełyku czyli brak miejsca i reakcja krztuszenia lub dławienia
A do psychiatry chodzi dość często po te leki więc pewnie im mówi o problemach
Ja po jedzeniu też się ksztusze ale nie tak często
Ja kiedyś bardzo często piłem wody smakowe już od dzieciństwa matka też to kupowała od tego ma
To odkrztuszanie "flegmy" jest częste u pacjentów ze zwężeniami przełyku. Nadal nie wiem czy miała jakieś badania obrazowe.
Tak jak pisałem wcześniej trzeba nadać diagnostyce jakiś kierunek bo bez tego krecicie się w kółko. Problemy psychosomatyczne zostawiłbym na koniec jako diagnozę z wykluczenia.
Na początek wyklucza się sprawy najgroźniejsze i najczęstsze w później szuka się jakiejs egzotyki .