Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#zwiazki #tesciowie #rodzina #podroze
Część, zgłupiałem.
Rodzina mojej żony mieszka w Dubaju.Często rozmawiamy o tym, żeby zwiedzić ten rejon świata i w tym roku okazało się że mamy możliwość.
Ale jest jeden problem.
Cienko u nas z kasą, więc wyjazd chce zasponsorować mój teść, z którym za cholerę nie jestem się w stanie dogadać i szczerze powiedziawszy każde spotkanie z nim pwooduje, że chodzę struty. Nie wiem czy dam radę wytrzymać w jego towarzystwie trzy tygodnie, skoro meczy mnie tydzień. Żona oczywiście się obraziła, że będzie musiała lecieć sama z dziećmi, bo ja wstępnie powiedziałem, że rezygnuje z wycieczki, bo urlop to dla mnie bardzo ważna część roku i chce ja spędzić w gronie najbliższej rodziny.

Pomocy, złamać się, czy puścić żonę z dziećmi i teściami, w pakiecie otrzymując ciche dni? :(



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
@Koksixk: a ja nie "jestem w stanie sobie wyobrazić, sytuację w której relacje między mężem, a ocjem tak wyglądają". Jeżeli córka wybrała takiego mężczyznę na męża to jeb.anym obowiązkiem ojca jest to zaakceptować i traktować go normalnie. A jeżeli na prawdę ma powody aby go nie lubić to powinien całkowicie zerwać z nim kontakt, zero rozmów i spotkań. Wszystko co jest pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami jest niesamowicie toksyczne.

P.S. jeżeli córka
@mirko_anonim:

To się nazywa konflikt interesów.

Sponsorowany wyjazd przez tescia z którym nie masz wspólnego języka nie brzmi najlepiej.
Jezeli nie macie kasy to przełóżcie wyjazd na następny rok lub lećcie w tym roku, ale zapłać przynajmniej za samego siebie.
@mirko_anonim: okazało się, że macie możliwość? Bo rozumiem w innych latach nie było możliwości? Czy tą możliwością jest kasa teścia?

Dubaj nie jest najdroższym miejscem na ziemi, a jedną z większych części kosztów podróży tam jest zwykle bilet lotniczy. Może opłaćcie sobie hotel i utrzymajcie w ten sposób względną higienę psychiczną. Albo część czasu spędźcie nieco dalej od rodziców, odwiedzając Abu Dhabi albo Oman (innych regionów nie polecam bo teść zapyta
@Aurielle: nie jest tam tak drogo. Osobiście byłem tydzień i pewnie z chęcią jeszcze bym trochę czasu tam spędził. Można tam znaleźć kilka fajnych atrakcji, np. Muzeum Przyszłości. Te kilka ciekawszych atrakcji może zająć kilka dni, a później można się lenić nad basenem i jeść, bo fajnych restauracji mają tam mnóstwo.
@jacekkowalski9122: Zarówno teść, jak i mąż to osoby dorosłe i same odpowiadają za komunikację między sobą, to nie dzieci, że potrzebni są rozjemcy. No i niesamowicie toksyczne jest nie ustalanie reguł komunikacji z poszanowaniem obu zaangażowanych stron, tylko dawanie głupich rad w internecie.
@mirko_anonim: Jak nie pojedziesz, to okażesz słabość. Przez 3 tygodnie ojciec będzie kładł córce do głowy jakiego ma męża niedojdę, niezaradnego, że ona się musi sama męczyć z dziećmi, a Ty w Polsce odpoczywasz. Twoja rodzina to Ty, żona i dzieci- powinieneś być przy żonie. A teściowi stawiać w kulturalny sposób granice. Widać że tego nie robisz, bo na niego tu nadajesz- a oczerniamy osoby, którym nie potrafimy stawiać granic.