Wpis z mikrobloga

#baldursgate #baldursgate3 #rpg #gry
Nie pamiętam kiedy się tak wciągnąłem w jakąś grę, nabiłem 200h od premiery - to chyba trzeba już leczyć. Waszym zdaniem to gra dekady czy tylko RPG dekady?

BG3 to

  • gra dekady, arcydzieło 31.0% (44)
  • RPG dekady, ale są lepsze gry 35.9% (51)
  • dobra gra, nic nadzwyczajnego 21.1% (30)
  • przeciętna gra, nic nadzwyczajnego 4.2% (6)
  • słaba i niedopracowana gra 4.2% (6)
  • profanacja, sztum dla larianów 3.5% (5)

Oddanych głosów: 142

  • 17
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: #!$%@? ta ankieta.

Dla mnie to gra dekady ale arcydziełem nie będzie nigdy. Larian nawet nie wspomina o poprawie pracy kamery, przesuwaniu ekranu myszą, #!$%@? sortowanie i ogólnie plecak itp. czyli drobiazgach których się trochę nazbierało.
Ostatnio mnie tak wciągnął wiesiek a wcześniej nawet nie pamiętam bo od dawna rzadko w coś gram, najwyżej trochę poklikam i zapomnę.
@Massiv brak wspolnego eq, brak grupowego lootu, brak dostepu do eq calej druzyny w obozie...

odpal np pathfindera i zobaczysz ze gry rpg rozwinely pewne aspekty od bg1. ba nawet bg1/2 w wersji odnowionej maja no grupowe lootowanie

tutaj wiele zostalo poswiecone zeby ulatwic multiplayer ale jako gracz singlowy gunwo mnie to obchodzi :p

i generalnie pewne aspekty multiplayerowe czy z papierowych zasad zwyczajnie zle sie sprawdzaja na pc jak np rzuty
@3mortis: w sensie żeby postacie same lootowały? Tego akurat bym nie chciał, zwłaszcza, że różowa zbiera wszystko, nawet szmaty i zgniłe żarcie, więc w sumie autoloota mam i przez to częste wizyty u handlarzy xD Wspólne eq drużyny masz pod tabem, masz tam takie 3 guziki na eq i jeden jest od wspólnego eq. Z tym eq całej drużyny w obozie to się zgodzę, w sumie dziwne, że tego nie ma.
@variat: Technikalia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie taki Fallout 2 to top gier w ogóle, a ma tak #!$%@? UI, że szkada gadać.
Albo HoMM3 uznawany przez wielu za ideał. Nawet po dwóch dużych dodatkach balans miast leży i kwiczy
Od pathfindera się odbiłem niestety, od bg1/2 też.


No uwazam ze BG ma taki fajny srodek pomiedzy skomplikowaniem i poziomem trudnosci a przystepnoscia. Nie pokazuje np zbytnio rozwoju postaci ale jednoczesnie nie zarzuca nwiezaka masa tabelek, cyferek itp i nie wymaga zeby postac byla jakos super zbudowana, stawia mozna powiedziec na granie postaci a nie optymalizowanie kazdej statystyki. Moze wlasnie dlatego odniósł wiekszy sukces ale ja nie pije do tego czy pathfinder
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Jak gra dekady jak nawet nie jesteśmy w połowie dekady xD

BG3 fabularnie bierze bardzo dużo z dragon age origins, gra ma spore luki jeśli chodzi o fabułę i konsekwencje, ale i tak jest zajebista. Myślę że jak wszystko poprawią i zrobią dodatki to wyjdzie najlepszy rpg w historii, ale na ten moment jest zbyt niedopracowana.