Wpis z mikrobloga

Nie opłaca się pracować na kontrakcie, PAYE,itd.
Najlepiej na własnej działalności "Limited company", "LTD" w UK.

Rząd tylko zabiera ci kapustę co miesiąc w postaci podatku I TRZYMA BEZPRODUKTYWNIE a potem jak nadplacisz za dużo to ci łaskawie zwróci za kilka miesięcy po skończonym roku podatkowym wysyłając czek.
Czyli kapuha z pierwszej wypłaty wraca do ciebie za rok i 3-6 miesięcy,
15-18 miesięcy nie masz własnej kapuhy i jeszcze jesteś do tyłu o inflację bo nierząd tego nie uwzględnia.
Super deal bulwo.
I tak co roku do obsranej śmierci.

W UK Do £12.500 zysku z inwestycji co roku nie płaci się nic podatków.

Natomiast na LTD.
Załóżmy że masz oszczednosci na cały rok na prywatnym koncie żeby przeżyć.

Bierzesz kapuhe z firmowego konta co miesiąc całą przelewasz I wplacasz na lokaty nawet lub cokolwiek co da ci te 3-6% rocznie,
Jak w rok zarobisz na firmę te 35-50k£ to jest to już niezła suma z lokaty i na zwrot kapuhy na firmowe konto masz 1 rok i 9 miesięcy.
Czyli dwa dni wcześniej zwracasz kapuhe z pominięciem zysku z lokaty.,
szybko się rozliczasz z nierządem i przelewasz czystą kapuhe na prywatne konto i jazda od nowa z lokatami, plus świeża kapuha z kolejnego roku firmy też na lokatę,

Pożyczki z firmy możesz brać co roku ale trzeba oddać.
Więc na jeden dzień dodajesz i resetujesz system.

Zysk na czysto to około £1750-2500 co roku właściwie robiąc tylko kilka przelewów.

Załóżmy że tak robisz przez 30 lat.
To pomiędzy £52.500-£75.000. Na tyle wydoi cię nierząd z twojej zarobionej kapuhy.

#uk #finanse #oszczedzanie #kapusta #pieniadze #banki #bankowosc #rzad #panstwozdykty #polska #anglia #oszukujo #bekazlewactwa #bekazpisu #bekazpodludzi #lokaty #funt #bank #oswiadczenie #wygryw #chadowezycie #przegryw #rozdajo
adamsowaanon - Nie opłaca się pracować na kontrakcie, PAYE,itd.
Najlepiej na własnej ...

źródło: counting-money-funny-little-boy-uldq8pxiz5f5hvb4

Pobierz
  • 15
@CZUOWIEK: I tak trzymać,
Gdzie dostaniesz darmowe pożyczki takiego kapitału co roku bez pytań i proszenia się?

No właśnie, mi tego nikt nie powiedział i dlatego zmarnowałem kilka lat na paye, kilka miesięcy na umbrella,
A tak procent składany działa i co roku jest extra budżet na 2-3 razy wyjazd na urlop.

@Nietak_nietak widziałem, na szczęście jeszcze tyle nie zarabiałem wtedy żeby mnie wydymali grubo,
Nigdy więcej kontraktu. A jak zakażą
Więc na jeden dzień dodajesz i resetujesz system.


@adamsowaanon: niezupełnie. "You have to wait a minimum of 30 days between repaying one loan and taking out another.".

O IR35 kolega słyszał? Przecież obecny rząd robi co może żeby wszyscy byli na PAYE, a nie na jednoosobowych LTD albo umbrella company. Obecne opóźnienia w rozszerzeniu IR35 na kogo tylko się da to efekt pandemii, gdyby nie COVID to już teraz większość dyrektorów
Jak w rok zarobisz na firmę te 35-50k£


@adamsowaanon: jak zarobisz 35-50k rocznie to jakim cudem zaoszczędzisz te tysiące funtów na podatkach? Owszem, podatek od dywidendy jest niższy niz PAYE+ National insurance contributions ale to nie sa jakieś oszamiajace kwoty, po odliczeniu księgowego zysk jest minimalny.

Jak masz oszczędności to wypłaty z pracy na kontrakcie też możesz inwestować.
O IR35 kolega słyszał?


@Marcin-kski: w pompie mam ir35, dalej jest mnóstwo firm które zatrudniają na ltd, a do czasu nawet jak by zlikwidowali u mnie to kupie ciągnik i naczepę, i będę doił dalej,

jak zarobisz 35-50k rocznie to jakim cudem zaoszczędzisz te tysiące funtów na podatkach? Owszem, podatek od dywidendy jest niższy niz PAYE+ National insurance contributions ale to nie sa jakieś oszamiajace kwoty, po odliczeniu księgowego zysk jest
bo mogę inwestować kasę która była by niezopytmalizowana podatkowo,


@adamsowaanon: załóżmy że zarabiasz Gross £50,000,00.
Szybkie porównanie.
1. Jesteś zatrudniony na kontrakt. Total Deductions PAYE + NIC = £11,975.80 rocznie.

2. Zakładasz Limited Company: £50,000.00 Profit is taken as Dividend/Personal Allowance Salary (Incorporated):
£478.86 Employers NI taken from Gross Profit
£7,020.72 Corporation Tax on Gross Company Profit
£2,531.41 tax on £29,930.42 NET Dividend
£10,030.99 Total Taxation

Zaoszczędzasz £1,944,81. Odliczasz jakieś £1,000.00
@adamsowaanon: ale wiesz, że zyski na business savings account są opodatkowane? :) A na prywatnym koncie jak zarabiasz 50k+ to masz tylko £750 zysku tax free, a potem wszystko obejmuje 40% podatek. Jedyny sposób, żeby od tego uciekać to ISA, ale jako biznes nie możesz jej założyć. No i możesz tam dać tylko 20k rocznie.
@motoinzyniere: ale ja kapuhe z biznesowego konta pożyczam i przelewam na prywatne, wrzucam na lokatę i za ponad rok oddaje tyle ile przelałem,
Zysk zostawiam na prywatnym koncie.

Jak zarabiam na firmę 35-50k£ to pensja dyrektora wynosi 12.500, reszta dywidendy i duże koszty.
Więc podatek jest minimalny.
Corporation tax płaciłem 800-2200£ zależnie od roku.

Tak wiem ale musiał bym na głowę upaść żeby oddawać 40% jakiejkolwiek nadwyżki w podatkach.