Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób, które biorą bk2%. Jak wygląda sprawa z okresem karencji w bankach PKO BP i PEKAO SA. Musze wybrać z której oferty skorzystać ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi czy będę mógł od razu po wypłacie wszystkich transz kredytu przejść na raty kapitałowo-odsetkowe. Ponoć w PEKAO SA płaci się same odsetki do czasu przekazania własności co w moim przypadku byłoby skrajnie niekorzystne.

Gdzieś doczytałem, że można złożyć wniosek do banku o skrócenie okresu karencji, ale czy taki wniosek zawsze rozpatrywany jest pozytywnie?

#kredyt2procent #nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 6
  • Odpowiedz
@DevSwift: w Millennium mogłem skrócić okres karencji, nie wiem jak w podanych przez Ciebie bankach.

Zapytaj się w swoich bankach czy na pewno nie masz możliwości nadpłaty kredytu w okresie karencji. Ja miałem taką możliwość.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: w Pekao po wypłacie 100% środków składa się wniosek o skrócenie karencji. Kosztuje to 190 złotych, czas procesowania to około miesiąca.
Takie info dostałem jak podpisałem Beka2% tydzień temu
  • Odpowiedz
@DevSwift:
W obu tych bankach, gdy zostaną już wypłacone wszystkie transze kredytu możesz złożyć wniosek o skrócenie okresu karencji.
PKO BP - koszt to 150 zł (aneks do umowy)
Pekao SA - koszt to 50-75 zł w zależności od regionu w którym znajduje się oddział w którym składałeś wniosek

Jako ciekawostka to w bankowości internetowej Pekao SA możesz złożyć dyspozycję wcześniejszego rozpoczęcia spłaty kapitału w części budowlanej po wypłacie całości kredytu.
  • Odpowiedz
@zdezorientowany2022 wiesz może jako to konkretnie wyglada w pekao? Taka zmiana następuje natychmiast czy od następnej raty? Jak rozumiem uruchomienie rat kapitałowych automatycznie skutkuje uruchomieniem dopłat?
  • Odpowiedz