Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak zabezpieczacie się przed chorobami od lasek z tindera? Condom i brak minety, to wiadomo, ale jednak nie zabezpiecza to w 100% przed wszystkim. W idealnym świecie przed ruchaniem obie strony musiałyby pokazać sobie aktualne wyniki badań, ale wiadomo, że to nierealne. Np. taka palcówka, albo oral bez gumy ze strony partnerki są bezpieczne? Nie chcę mieć powikłań przez chwilę zabawy. Pewnie bezpieczniej nie byłoby ruchać lasek z tindera, ale taka z twojego otoczenia też się rucha i może cię czymś zarazić. Na dobrą sprawę, to nawet dziewica może mieć jakieś ścierwo, bo ją zarazili rodzice. I jak tu być bezpiecznym?

#seks #tinder #pytanie #pytaniedoeksperta #zwiazki #chorobyweneryczne #hpv #hiv #aids #randki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 45
Chłopie przed wytryskiem też może dochodzić do uwalniania plemników w ilości wystarczającej do zajścia w ciążę.


@japycz: Nie zawsze. Jak regularnie się masturbuje to nie mam tego preejakulatu, dopiero jak dochodze to dochodze. Uprawiałem seks z byłą bez gumy i nigdy nie było problemu. No ale taki seks to zawsze jest ryzyko i uprawia się go tylko ze stałą partnerką. Tak czy inaczej, nie słyszałem jeszcze o faktycznym zapłodnieniu bez dojścia,
@mirko_anonim:
Teoretycznie z losowym partnerem bariera powinna być zarówno przy penetracji jak i przy oralu.
Na pewno warto się zaszczepić przeciwko HPV, chociaż bez refundacji to droga impreza (z dwa lata temu mnie to kosztowało prawie 1,5k - teraz pewnie drożej).
HIVa wbrew pozorom nie jest tak łatwo złapać jeśli się używa condomów, ale przy bardziej ryzykownych kontaktach PrEP jest konieczny.

Nadal są infekcje, na które nie ma szczepionki, ani w
@BrokenRustyMachine:
Nie chodzi o wiek, a o liczbę dotychczasowych partnerów. Jeśli miałeś więcej niż kilka kontaktów z osobami, których historii seksualnej nie znasz lub nie jesteś pewny to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś zainfekowany HPV, bo większość aktywnych seksualnie jest nosicielami.

Jeśli nie było żadnych objawów infekcji w postaci brodawek to bardzo ciężko to wykryć, a dodatkowo jest to drogie. Są co prawda jakieś testy, ale z tego co czytałem możliwość
@Blaszczykowski_Robert to ja niestety miałem trochę partnerek, starałem się ograniczać ryzyko przy wyborze ale wiadomo, że obecnie młode dziewczyny to dupodaje z tablicą Mendelejewa w majtkach. Zastanawiałem się, żeby zrobić sobie test i później się zaszczepić. Tym bardziej, że tych szczepów jest mnóstwo.
@BrokenRustyMachine: No to w takim przypadku istnieje bardzo duża szansa, że jesteś zainfekowany. Szczepienie nie zaszkodzi, bo te od HPV są jednymi z najlepiej tolerowanych szczepionek w ogóle, ale no trochę kasy trzeba wydać, a szansa na to, że zwiększy twoje bezpieczeństwo jest mała.

Gdybym był w twojej sytuacji to postawiłbym raczej na regularne badania w kierunku nowotworów okolic genitaliów i odbytu.
https://www.cdc.gov/std/hpv/stdfact-hpv.htm
@Blaszczykowski_Robert to zamiast się badać pod względem nowotworów mogę zrobić test na samo HPV. Też nie chce popadać w skrajność bo jednak wielu ludzi wali się z kim popadnie. U mnie raczej te partnerki miały po 5-10 partnerów ( bo ciężko znaleźć takie które miały mniej w dzisiejszych czasach) a wiadomo że ja te ich ryzyko też biorę na siebie. Kwestie finansowe pomijam, więc jak nie zaszkodzi a może pomóc to czemu
@BrokenRustyMachine:
To jeśli kasa nie gra dla ciebie roli to szczepionka Gardasil-9 jest obecnie najbardziej polecana.

Badać na HPV się też możesz, chociaż tak jak mówię: organizacje zdrowia raczej odradzają ze względu na bardzo niską swoistość tych testów.

Nowotwory spowodowane przez HPV u heteroseksualnych mężczyzn (a raczej: nieuprawiających seksu analnego) są też rzadkie, ale ja na twoim miejscu bym poszukał jakie badania trzeba robić w celu wcześniejszego wykrycia. Ale ja jestem
Jak regularnie się masturbuje to nie mam tego preejakulatu, dopiero jak dochodze to dochodze.


@AnonimoweLwiatko: nieprawda. To zależy od indywidualnych predyspozycji

To ty sie sprułes ja tylko odpowiadam


@Kuba04: tylko poziom Twoich odpowiedzi i Twojej wiedzy jest mniej więcej taki sam jak 10 latka. Przeraża mnie to. Tak samo jak i to że jakieś laski są tak głupie, że się na to zgadzają. Znaczy to tylko tyle że prezentują podobny