Wpis z mikrobloga

"Orlen bardzo mocno ograniczył sprzedaż, a importerzy sprzedają (z dużymi ograniczeniami) w cenie o kilkadziesiąt groszy wyższej na litrze niż sprzedają stacje w detalu. Obecny kryzys jest dla nas nawet bardziej odczuwalny niż ten po wybuchu wojny lub w covidzie, co pokazuje skalę problemu."

Orlen maskuje inflację przed wyborami XD Tym samym dołączył do wybitnych działań ministerstwa, które obniżyło cenę energii wstecz co by CPI dobry wyszedł, czy takiego Matiego który zablokował podwyżki biletów PKP.

Strach pomyśleć co się będzie działo po wyborach XD Scenariusz węgiersko-turecki coraz bardziej realny.

To nie jest śmieszne nic a nic.

#orlen #paliwa #gielda #nieruchomosci #ekonomia #gospodarka
  • 24
  • Odpowiedz
@mickpl: Skoro jest tak źle do dlaczego giełda w Polsce idzie do góry ?
PZU dzisiaj najwyżej od lipca 2019.
Panika i bieda a ludzie akcje kupują.
  • Odpowiedz
  • 14
@Cinos

ty zrozumiałeś co tu jest napisane?

hurtowa cena jest taka jak detaliczna.... czyli Orlen sprzedaje paliwo praktycznie bez marzy na swoich stacjach a reszta albo doklada do interesu albo nara

numer identyczny jak za Tuska przed wyborami - wtedy też cena hurtowa była taka jak na stacjach Orlenu... i weź tu z nimi konkuruj....
  • Odpowiedz
  • 8
@mickpl

manewr Tuska - identyko było przed jego wyborami, cena w hurcie= cena detalu na Orlenie, a jak to wtedy ponoć Donald powiedział "po wyborach to paliwo może być nawet i po 5zl" (rok 2011)
  • Odpowiedz
  • 10
@Balactatun

ja to powtarzam do zażywania tutaj od pół roku....

do wyborów - wszystko będzie możliwe, pienaidze dla wszytskich na wszystko, a po wybrach nastanie rzeczywistośc....
  • Odpowiedz
Skoro jest tak źle do dlaczego giełda w Polsce idzie do góry ?


@zaq22: tak samo jak giełda w Argentynie czy Turcji XD pewnie tam też nie jest źle
  • Odpowiedz
@del855:
https://www.orlen.pl/pl/dla-biznesu/hurtowe-ceny-paliw

5100 hurt za 1m3
+23% VAT wychodzi 6,27

dzis jadac do roboty widzialem 6,47 jakies 20gr wiecej niż w hurcie

ja rozumiem ze Orlen takie zawarł umowy z Saudi Aramco i tak spadło zużycie paliw w Polsce na skutek recesji, ze Orlen nie musi uzupełniać się tak mocno importem. I tak trzyma ceny że nie opłaca się import paliw spoza PL, bo są droższe.
Więc woli obniżyc ceną tak
  • Odpowiedz
  • 3
@Cinos

jeszcze dodaj rabta na kartę i się co okazuje?

tak wiem, wczoraj promo się skończyła, ale ta sytuacja też nie jest od dziś rana....

cena jest pod wybory, a nie żadne spadło/wzrosły zużycie., kursu ropy, dolara, co to kogo obchodzi - cena ma nie drażnić wyborców, ale to jeszcze 6 tygodni tylko ;)
  • Odpowiedz
@mickpl: no właśnie się wczoraj dziwiłem, że na najtańszej stacji która zawsze była o ok 60 gr tańsza od orlenu obecnie paliwo jest 25 groszy droższe niż na orlenie.
  • Odpowiedz
@mickpl: obczaj parę walutową EURPLN i USDPLN - tam też się dzieją fikołki od dłuższego czasu, byleby tylko inflacja wyglądała na mniejszą. Ale oczywiście NBP jest apolityczny ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz