Wpis z mikrobloga

Możliwy kalendarz wydarzeń i oświadczeń powyborczych:

* "ojej, piniędzy ni ma w budżecie, wina Putina"
* "no zima idzie, ale uwalnianym ceny prądu i gazu"
* wracamy z VAT na żywność, "To tylko 5%, niech każdy odmówi sobie dwóch plasterków szyneczki"
* Pan Obajtek już nie chcę dopłacać do paliwa po 6.5, teraz może być po 8 albo i 9
* zaskakująco inflacja nie chce spaść
* żeton down
* stopy up
* rentowność obligacji up, ale chętnych brak
* koszt obsługi zadłużenia up, w #!$%@?
* wakacje kredytowe off
* awaryjne, "tymczasowe" przesunięcie obiecanych socjali na "za kwartał, za dwa" (red. wiem, to by było grube - ale wina Putina)

#nieruchomosci #wrozbiarstwo #gospodarka #ekonomia #makro #bekazpisu
  • 10
  • Odpowiedz
  • 67
@rzzz

nieważne kto wygra - pierwszy mieisac rządów to będzie tłumaczenie że jednak sytaucja jest trudna i z kiełbasy wybroczej zostały parówki - a i to niezbyt liczne i takie bardziej vego-papierowe niż tłuściutkie i pachnące....
  • Odpowiedz
@rzzz:

* konsumpcja prywatna siądzie jeszcze bardziej niż teraz (teraz i tak jest źle)
* znaczny wzrost kosztów i wynagrodzenia sprawi że firmy zaczną zwalniać pracowników żeby ratować biznes
* GPW siądzie jak PLN tąpnie mocno
* Drogi i trudny kredyt wywoła korektę na rynku kurników mieszkaniowych, więc kwik będzie ekstra tych którzy kupili je pod bk2%, nawet jak podliczą dopłaty

Większość z tych rzeczy o których piszesz ty i ja
  • Odpowiedz
Drogi i trudny kredyt wywoła korektę na rynku kurników mieszkaniowych, więc kwik będzie ekstra tych którzy kupili je pod bk2%, nawet jak podliczą dopłaty


@SzitpostForReal: Wątpie, politycy są popakowani w nieruchomości. Choćby się waliło i paliło będą robić wszystko by utrzymać ceny. No, chyba, że gdzieś będzie info, że się wyprzedają z nieruchomości ( ͡° ͜ʖ ͡°) No to ok, wtedy będzie wiadomo, że ten rynek poleci
  • Odpowiedz
Wątpie, politycy są popakowani w nieruchomości.


@Asd15: nie są, to jest idiotyzm powielany przez osoby bez sprawdzenia rzeczywistej sytuacji.

Politycy mają w większości partnerów, nieruchomości zanim znaleźli partnera, a dodatkowo większość z nich jest spoza Warszawy, więc mają wykupione mieszkania w stolicy. Jak podliczysz to wychodzi trzy nieruchomości i to nie jest żadna przesadna liczba, ze świecą szukać takich którzy wynajmują więcej biznesowo.
  • Odpowiedz