Wpis z mikrobloga

@gorzki99: co do argumentu "nie możemy zabrać samochodu bo to odpowiedzialność zbiorowa" - cóż, prosta sprawa... osoba pomyśli dodatkowy raz zanim wsiądzie za kółko pod wpływem. Bo odbierze samochód nie tylko sobie a także partnerowi/partnerce.
Dodatkowo - osobiście jestem za odebraniem samochodu jeśli jest on pożyczony np. od sąsiada. Człowiek odpowiedzialny zastanowi się parę razy zanim pożyczy komuś samochód + zanim wejdzie za kółko pod wpływem. A nie odpowiedzialny - będzie
@gorzki99:

Bo tego co jeździ mietkiem za 100k 10k nie zaboli i dalej będzie miał potencjalne narzędzie zbrodni, z jaką zawziętością bronisz majątku potencjalnych morderców. Okropne. Brzydzę się.
Brzydzę się.


@Aquamen: Soba bo masz IQ mniejsza niz ameba? Nie dziwie sie.

Ty dalej jak dzik w zoledzie "bronisz majatku"

Nie kutfa baranie - nie bronie majatku. Jakbys potrafil czytac ze zrozumieniem to bys doczytal ze jestem za obciazeniem 50k pln dla sprawcy. Tak to bronie majatku.

Ale w przeciwienstwie do Ciebie ja mysle. I odroniam naredzie od operatora naredzia. Ty mas z tym urewny problem.
Dodatkowo - osobiście jestem za odebraniem samochodu jeśli jest on pożyczony np. od sąsiada. Człowiek odpowiedzialny zastanowi się parę razy zanim pożyczy komuś samochód + zanim wejdzie za kółko pod wpływem. A nie odpowiedzialny - będzie miał problemy, i wcale mi nie jest go szkoda. Ludzie jeżdżący pod wpływem powinni być karani najdotkliwiej jak się da.


@Mojs: Mam nadzieje ze jestes bardziej inteligentny od poprzednika.

Masz sasiada. mieszkacie w blizniaku i
no to w wypadku pożyczonego bym nie zabierał


@evilman_: I w przypadku sluzbowego, i na zone, i innych takich? a dalej to narzedzie zbrodni wiec dlaczego nie?

Miras zacznij myslec. Zrob to o co prosze - odroznij narzedzie od sprawcy. Wykopkom to nie wychodzi bo inteligencja nie grzesza.

Do porzygu bede mowil (ale jak trza to tra - a tutaj trza) sprawce ukarac dotkliwie - jestem za.

Ale narzedzie to nie
nie zgadzam się na konfiskatę auta przez państwo na które ty sam zarobiłeś.
gdyby państwo kupowało ci auto to jak najbardziej ale nie w przypadku gdy państwo zabiera ci rzecz prywatną.
licencję na prawo jazdy wyrabia ci państwo i to mogą zabrać ale nie coś co jest twoją własnością, Państwo nie powinno mieć prawa


@kxniec: dlaczego obcokrajowcowi miałby być konfiskowany samochód a polakowi nie? Takie rozroznianie ludzi ze wzgledu na narodowosc jest obrzydliwe i niebezpieczne. Wymyslanie kolejnych sytuacji wzbudzajacych emocje, byle w jakis sposob zaszczepic szczucie na jakies grupy
@gorzki99:
Wybacz, że tak długo, weekend jest, zasiedziałem się nad czymś...

Cóż... mam tyle zaufania do ludzi, że na jednokierunkowej patrzę w obie strony - NIGDY i NIKOMU (nawet bliskiej rodzinie), nie pożyczyłbym nic wartego więcej jak 1000zł bez podpisania umowy (w przypadku samochodu byłaby to umowa użyczenia samochodu). Zawarłbym w tej umowie oczywiście aneksy, że jeśli odda mi go w stanie innym niż pożyczał ON ponosi odpowiedzialność pieniężną (dotyczy to
Cóż... mam tyle zaufania do ludzi, że na jednokierunkowej patrzę w obie strony - NIGDY i NIKOMU (nawet bliskiej rodzinie), nie pożyczyłbym nic wartego więcej jak 1000zł bez podpisania umowy


@Mojs: No widzisz. a ja zarowno pozyczylem duzo wiecej rodzinie jak i sam kiedys od kumpla pozyczylem wiecej. I nic zlego sie nie stalo bo stac sie nie moglo jak sie mysli i sie wie co sie robi.

Ja tez na
@gorzki99: do kur.y nędzy. Odpisywałem w tym wątku, gdzie dyskutowałeś z Aquamenem odnośnie konfiskaty samochodów. (°° wykop 2.0... chyba 0.2...
A co do cytowania, nigdy nie używałem tej opcji, ale chyba zacznę.

Mi caly czas chodzi o to samo: skoro mamy prawo to go przestrzegajmy.


Wiesz, gdyby ludzie przestrzegali prawa, policja i sądy by nie były potrzebne. Ale niestety ludzie kombinują,
Odpisywałem w tym wątku, gdzie dyskutowałeś z Aquamenem odnośnie konfiskaty samochodów


@Mojs: Tak sie domyslilem :)

A co do cytowania, nigdy nie używałem tej opcji, ale chyba zacznę.


Wez poprawke ze to wypok 2.0
Kiedys wystarczylo zaznaczyc tekst i kliknac "odpowiedz". I sie automatycznie cytowalo. Traz juz nie zawsze dziala :))) wiec trza zaznaczyc, ctrl+c i w komentarzu dac znaczek > i ctrl+v :)

A co do reszty komentarza. Miras piszesz
@gorzki99: Nie urodził się taki co by zadowolił wszystkich - jeden próbował, ale go ukrzyżowali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chcesz skonfiskowac noze calej rodzinie bo tata zabil sasiada nozem?


Ten argument jest do wyrzucenia, bo zabić człowieka da się cegłą (trzeba rozebrać wszystkie kościoły), pięściami (amputować ręce ludzi) a i dwoma palcami na upartego (wystarczy ścisnąć odpowiednio mocno).
No i po zabiciu kogoś nożem dostaniesz od 8
A moim zdaniem wchodząc do samochodu pod wpływem alkoholu robisz z siebie potencjalnego mordercę


@Mojs: Ale moim tez. Gdzie tu miedzy nami nieporozumienie? Calkowicie sie z Toba zgadzam.

Ten argument jest do wyrzucenia, bo zabić człowieka da się cegłą (trzeba rozebrać wszystkie kościoły), pięściami (amputować ręce ludzi) a i dwoma palcami na upartego (wystarczy ścisnąć odpowiednio mocno).


No i dokladnie o tym mowie. Czym sie rozni samochod od cegly? Przyznajesz mi